Kasia zbiera na protezę uda dla swojego taty. Mężczyzna stracił nogę w wypadku na terminalu węglowym

2020-03-23 8:18
Wypadek na terminalu przeładunkowym w Braniewie. Ranny mężczyzna został zabrany przez śmigłowiec do szpitala w Olsztynie
Autor: arch. KP PSP Braniewo

Katarzyna Andruszkiewicz z Braniewa zbiera pieniądze na rehabilitację i protezę modularną uda dla swojego taty. Mężczyzna stracił nogę w wypadku, do którego doszło na terminalu węglowym w Braniewie w marcu br. Rannego musieli uwolnić strażacy - opisywaliśmy ten wypadek na naszej stronie (09.03.2020).

Był to w ciągu ostatnich miesięcy kolejny wypadek na terenie terminalu przeładunkowego w Braniewie. Poprzednie dwa zakończyły się tragicznie, śmiercią poszkodowanych.

Ostatni wypadek zdarzył się w poniedziałek 9 marca 2020 roku.Poszkodowanym był 62-latek, który doznał urazu kończyny. Rannego musieli uwolnić strażacy. Wykorzystując sprzęt do cięcia metalu, usunęli część konstrukcji taśmociągu, by móc ewakuować poszkodowanego - pisaliśmy wówczas na naszej stronie.

Katarzyna Andruszkiewicz z Braniewa, która zbiera pieniądze na rehabilitację i protezę modularną uda dla swojego taty dopisała dalszą część tej historii:

... Tata poszedł do pracy, zaczął od tego, co robi każdego dnia, czyli czyszczenia maszyn na terminalu węglowym. Podczas czyszczenia taśmociągu w przesypie nawozowym, inny pracownik włączył maszynę tym samym wprawiając taśmę w ruch, co poskutkowało utratą nogi. Po przetransportowaniu taty helikopterem do szpitala w Olsztynie, dowiedzieliśmy się że stan zdrowia jest dobry, jednak nogi nie udało się uratować. Na początku była amputowana około 10 cm od kolana w dół. Jednak 19.03 lekarze uznali, że kości są bardzo zmiażdżone i trzeba amputować nogę w połowie uda, to był kolejny cios dla nas.

Każdy kto zna tatę, wie, że jest osobą bardzo aktywną i pracowitą, dlatego proteza jest mu niezbędna do normalnego funkcjonowania.

Nie jest łatwo prosić o pomoc, jednak zwracam się do wszystkich z prośbą dorzucenia przysłowiowej złotówki na protezę i rehabilitacje dla naszego taty, męża i dziadka - czytamy na portalu zrzutka.pl, na którym prowadzona jest zbiórka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE