Do braniewskiego szpitala dotarła nowa karetka. Oby więcej takich dobrych informacji

2020-03-27 10:57
Do braniewskiego szpitala dotarła nowa karetka
Autor: arch. PCM Braniewo

Powiatowe Centrum Medyczne ma kolejny, nowy ambulans. Karetka, która kosztowała ponad pół miliona złotych trafi do zespołu ratownictwa medycznego w Pieniężnie. Zastąpi tam wysłużony pojazd, który ma przejechanych ponad 500 tys. km.

Nowy żółty ambulans, który dotarł do Braniewa w piątkowy poranek (27 marca) z dumą prezentuje Bożena Duduś, prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie w towarzystwie przedstawicieli samorządu powiatu braniewskiego.

- Wymiana taboru medycznego to bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszego powiatu. Ciesze się, że udało nam się wymienić już trzy karetki. Dwie trafiły do zespołów: specjalistycznego i podstawowego w Braniewie. Teraz możemy wspomóc podstawowy zespół ratownictwa  medycznego w Pieniężnie - mówi prezes Bożena Duduś.

Trzy nowe karetki udało się kupić dzięki unijnemu wsparciu. W przypadku ostatniego ambulansu, Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Rybackiej "Zalew Wiślany", która przekazała szpitalowi środki unijne w wysokości 150 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE