Gwiazdy

Żona Zenka Martyniuka martwi się o emeryturę? "Mam nadzieję, że będzie dobrze"

2024-04-24 13:33

Zenek i Danuta Martyniukowie powoli zbliżają się do wieku emerytalnego. Żona 'króla disco polo' w niedawnym wywiadzie przyznała, że warto zabezpieczyć się finansowo na starsze lata. Wyjaśniła jak wygląda sytuacja w ich przypadku i czy martwi się o wysokość emerytury.

Nie od dzisiaj mówi się o problemach z wysokością emerytury w przypadku artystów estradowych i scenicznych. Przedstawiciele show biznesu w trakcie szczytów kariery zarabiają sporo, ale nie wszyscy pamiętają o tym, by zabezpieczyć się na starsze lata, po jej zakończeniu.

A jak wygląda sytuacja w przypadku Zenka Martyniuka i jego żony? Danuta Martyniuk rozwiała wszelkie wątpliwości.

Danuta Martyniuk martwi się o emeryturę? Wyjawiła prawdę

Małżonka gwiazdora w tym roku skończyła 57 lat, więc pozostało jej jeszcze kilka lat do emerytury. Podobnie jak jej mężowi, który jest od niej dwa lata starszy. Okazuje się, że para zadbała o solidne zaplecze finansowe. Danuta w niedawnym wywiadzie przyznała, że nie obawia się o wyliczenia ZUS-u.

- Nie, nie boimy się. Odkładamy pieniążki, płacimy składki emerytalne, jesteśmy odpowiedzialni - powiedziała w rozmowie z Pudelkiem.

Podkreśliła przy tym, że jest świadoma tego, że dobra passa może się w końcu odmienić.

Standard, na jakim żyjemy, może się dla mnie zmienić, nie jestem aż tak wymagająca, także nie martwię się o to, co będzie później. Mam nadzieję, że będzie dobrze - podsumowała.

Zenek Martyniuk zadbał o emeryturę. Tyle składki płaci miesięcznie

W sprawie swojej emerytury wypowiedział się także sam Zenek Martyniuk. Jak wynika z jego zwierzeń, raczej nie ma powodów do zmartwień w związku z wysokością swojego świadczenia.

- Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4000 złotych, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas - wyznał na łamach "Super Expressu".

ZOBACZ PONIŻEJ: Dom Zenka Martyniuka w Grabówce. Tak mieszka gwiazda disco polo

QUIZ o Caroline Derpienski. Sprawdź jak dobrze znasz najpopularniejszą celebrytkę z Białegostoku!

Pytanie 1 z 15
Jak naprawdę nazywa się Caroline Derpienski?
Danuta Martyniuk kiedyś i dziś