Znani raperzy z Białegostoku i Podlasia. Wiedziałeś, że są stąd?

2020-01-07 13:46

Niektórych być może słuchasz i znasz. Wiesz, że są z północno-wschodniej Polski? Sprawdź, komu udało się wybić.

Pod koniec XX wieku, gdy polski rap raczkował, tylko nielicznym podlaskim twórcom udało się wybić na tzw. legal. Co poniektórzy twierdzą, że to klątwa "Polski B" i pod górkę pod tym względem mają nie tylko raperzy, ale i wszyscy wykonawcy z Podlasia.

Czy to prawda?

Pierwszy boom na polski rap mieliśmy na początku 2000 roku. Potem gatunek ten przeniósł się do sieci, promując się samodzielnie, by znów wypłynąć na powierzchnię i wziąć szturmem mainstream. Dzięki temu od kilku lat bije rekordy sprzedaży w naszym kraju, a rapowe klipy wykręcają na youtube dziesiątki milionów wyświetleń. 

Raperami stają się już nawet blogerzy, ponieważ w internecie, nawet mimo dużej konkurencji, coraz łatwiej zaistnieć. Korzystają z tego również z Białegostoku i Podlasia. Raperzy promują swoją twórczość w mediach społecznościowych, udzielają w lokalnych mediach oraz biorą udział w przedsięwzięciach, dzięki którym mogą zaistnieć na rodzimej scenie.

Kiedyś znanych raperów z Białegostoku i podlaskiego można było policzyć na palcach jednej ręki. Jak jest dzisiaj? Sprawdźcie, którym wykonawcy się wybili - gdzie teraz są, ilu mają fanów oraz jakie wytwórnie przyjęły ich pod swoje skrzydła. A może są na tyle niezależni, że wydają płyty własnymi siłami? 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE