Zielone: Groźny wypadek na DK8. Zderzyły się osobówka z ciężarówką [ZDJĘCIA]

2020-12-16 12:17

W miejscowości Zielone w pow. augustowskim, na drodze krajowej nr 8, zderzyły się ze sobą samochód osobowy i ciężarowy. Ten pierwszy dachował, a jego kierowca był uwięziony w pojeździe. Pomocy udzielali mu strażacy z Augustowa.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 grudnia. Do stanowiska kierowania KP PSP w Augustowie wpłynęła wówczas informacja o wypadku drogowym przy miejscowości Zielone, gm. Augustów.

Zobacz też: Karwowo. Kurier nie dotarł z przesyłką. Z iveco posypały się paczki [ZDJĘCIA]

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa uszkodzone samochody: ciężarowy z naczepą i osobówkę. Natychmiast przystąpili do działania, udzielając kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom przed dojazdem zespołu ratownictwa medycznego. Używając urządzeń hydraulicznych dostali się do uwięzionego kierowcy samochodu osobowego. Uszczelnili także wyciek paliwa ze zbiornika samochodu ciężarowego.

Na czas prowadzonych działań ruch drogowy był całkowicie zablokowany. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policje drogę uprzątnięto. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową.

Akcja trwała ponad 4 godz. i wzięły w niej udział 3 zastępy z JRG Augustów oraz jednostka OSP Netta Druga.

W 30 sekund zgarnął 30 punktów karnych!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE