Zeus - Brzeg. Nowy teledysk kręcony w Białymstoku

i

Autor: Screen z Youtube Zeus - Brzeg (feat. Justyna Kuśmierczyk & Talent Kolektyw)

"I to jest promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. Kruszwilowi" [WIDEO]

2020-01-30 8:25

29 stycznia w sieci ukazał się nowy teledysk do utworu "Brzeg" znanego łódzkiego rapera Zeusa. Ujęcia nakręcono w Białymstoku. Wśród internautów nie zabrakło zachwytu nad tym, że to świetna promocja dla stolicy podlaskiego.

W środę na oficjalnym kanale Pierwszego Miliona pojawił się klip do utworu "Brzeg". Obraz promuje album Zeusa "W poszukiwaniu siebie".

Ujęcia do teledysku nakręcono w Białymstoku. Zeus i partnerująca mu Justyna Kuśmierczyk występują na tle znanych i charakterystycznych obiektów, m.in. Pałacu Branickich, białostockiej opery czy kampusu Politechniki Białostockiej. Niemałe wrażenie robią również ujęcia z drona.

Czytaj też: Znany raper promuje Podlasie? Zobacz, co robił pod pałacem i operą [WIDEO]

Zeus. Brzeg. Raper nakręcił nowy klip w Białymstoku

Pochodzący z Białegostoku fani rapera nie ukrywali radości z tego, że klip nakręcono w ich rodzinnym mieście. "To jest dopiero promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. zł Kruszwilowi" napisał jeden z nich. Przypomnijmy, że odniesienie do Kruszwila dotyczy afery, która wybuchła po nagraniu z udziałem youtubera zrealizowanym z publicznych pieniędzy przez urząd marszałkowski. Film, który miał promować województwo podlaskie, okazał się jego antypromocją: Lord Kruszwil na Podlasiu. "Chciałem zobaczyć te wszystkie dziury, tych meneli"

Zeus nakręcił teledysk przy okazji wizyty w stolicy podlaskiego, gdzie 20 stycznia występował razem z Pawbeats Orkiestrą. A jak to wszystko wygląda muzycznie? Oceńcie sami, oglądając klip i słuchając najnowszego kawałka Zeusa:

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Premiera 2020

"Zeus. W Poszukiwaniu Siebie" to album, który swoją premierą będzie miał 7 lutego 2020. Zgodnie z koncepcją autora ma być z jednej strony opowieścią o odkrywaniu własnej tożsamości, z drugiej zaś nawiązuje do pierwszej grupy, którą Zeus tworzył wspólnie z kolegą ze szkolnych lat, Bogdanem ps. CHIKO. Pierwszy skład raperów nazywał się bowiem WPS - W Poszukiwaniu Siebie. 

Zeus nie ukrywa, że na albumie odsłania siebie i dociera do wielu bolesnych, wewnętrznych doświadczeń. - Sporo wyznań, jakie poczyniłem w moich utworach, przypomina mi znamienne stwierdzenie: „Jestem alkoholikiem”, które podobno potrzebne jest, żeby zacząć leczenie choroby alkoholowej - mówił dla portalu Popkiller.

Poniżej lista premierowych utworów, które pojawią się na płycie:

 1. Golden Gate
 2. Daj mi miłość
 3. Panoptykon
 4. Brzeg
 5. Abstrakt wiosna ’19
 6. Sądy ekstremalne
 7. Łamacz snów
 8. Słyszę wycie syren
 9. Wszystko i nic
 10. Re-fluksje
 11. Aghori
 12. Fuji
 13. Metale szlachetne

Za całość oprawy muzycznej odpowiada Klonovsky. Producent udziela się również w niektórych partiach śpiewanych. Wokalnie projekt wspiera Justyna Kuśmierczyk.