"I to jest promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. Kruszwilowi" [WIDEO]

2020-01-30 8:25
Zeus - Brzeg. Nowy teledysk kręcony w Białymstoku
Autor: Screen z Youtube Zeus - Brzeg (feat. Justyna Kuśmierczyk & Talent Kolektyw)

29 stycznia w sieci ukazał się nowy teledysk do utworu "Brzeg" znanego łódzkiego rapera Zeusa. Ujęcia nakręcono w Białymstoku. Wśród internautów nie zabrakło zachwytu nad tym, że to świetna promocja dla stolicy podlaskiego.

W środę na oficjalnym kanale Pierwszego Miliona pojawił się klip do utworu "Brzeg". Obraz promuje album Zeusa "W poszukiwaniu siebie".

Ujęcia do teledysku nakręcono w Białymstoku. Zeus i partnerująca mu Justyna Kuśmierczyk występują na tle znanych i charakterystycznych obiektów, m.in. Pałacu Branickich, białostockiej opery czy kampusu Politechniki Białostockiej. Niemałe wrażenie robią również ujęcia z drona.

Czytaj też: Znany raper promuje Podlasie? Zobacz, co robił pod pałacem i operą [WIDEO]

Zeus. Brzeg. Raper nakręcił nowy klip w Białymstoku

Pochodzący z Białegostoku fani rapera nie ukrywali radości z tego, że klip nakręcono w ich rodzinnym mieście. "To jest dopiero promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. zł Kruszwilowi" napisał jeden z nich. Przypomnijmy, że odniesienie do Kruszwila dotyczy afery, która wybuchła po nagraniu z udziałem youtubera zrealizowanym z publicznych pieniędzy przez urząd marszałkowski. Film, który miał promować województwo podlaskie, okazał się jego antypromocją: Lord Kruszwil na Podlasiu. "Chciałem zobaczyć te wszystkie dziury, tych meneli"

Zeus nakręcił teledysk przy okazji wizyty w stolicy podlaskiego, gdzie 20 stycznia występował razem z Pawbeats Orkiestrą. A jak to wszystko wygląda muzycznie? Oceńcie sami, oglądając klip i słuchając najnowszego kawałka Zeusa:

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Premiera 2020

"Zeus. W Poszukiwaniu Siebie" to album, który swoją premierą będzie miał 7 lutego 2020. Zgodnie z koncepcją autora ma być z jednej strony opowieścią o odkrywaniu własnej tożsamości, z drugiej zaś nawiązuje do pierwszej grupy, którą Zeus tworzył wspólnie z kolegą ze szkolnych lat, Bogdanem ps. CHIKO. Pierwszy skład raperów nazywał się bowiem WPS - W Poszukiwaniu Siebie. 

Zeus nie ukrywa, że na albumie odsłania siebie i dociera do wielu bolesnych, wewnętrznych doświadczeń. - Sporo wyznań, jakie poczyniłem w moich utworach, przypomina mi znamienne stwierdzenie: „Jestem alkoholikiem”, które podobno potrzebne jest, żeby zacząć leczenie choroby alkoholowej - mówił dla portalu Popkiller.

Poniżej lista premierowych utworów, które pojawią się na płycie:

 1. Golden Gate
 2. Daj mi miłość
 3. Panoptykon
 4. Brzeg
 5. Abstrakt wiosna ’19
 6. Sądy ekstremalne
 7. Łamacz snów
 8. Słyszę wycie syren
 9. Wszystko i nic
 10. Re-fluksje
 11. Aghori
 12. Fuji
 13. Metale szlachetne

Za całość oprawy muzycznej odpowiada Klonovsky. Producent udziela się również w niektórych partiach śpiewanych. Wokalnie projekt wspiera Justyna Kuśmierczyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE