Zeus. W poszukiwaniu siebie. Nowy klip

i

Autor: instagram.com/zeuspierwszymilion Raper Zeus, właśc. Kamil Rutkowski

Znany raper promuje Podlasie? Zobacz, co robił pod pałacem i operą [WIDEO]

2020-01-29 7:19

Na Instagramie Zeusa pojawiła się zajawka filmu, na którym widać rapera stojącego przed głównym wejściem do Pałacu Branickich w Białymstoku. Co robił w stolicy województwa podlaskiego?

Zeus pracuje obecnie nad nowym albumem "W poszukiwaniu siebie". Łódzki raper po raz pierwszy zdecydował się samodzielnie nie produkować albumu - z czego dał się poznać przy prawie wszystkich solowych projektach - ale powierzył stworzenie bitów w ręce Klonovsky'ego. Co z tego wyszło?

Aktualizacja. Klip już jest! Zeus - Brzeg. "I to jest promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. Kruszwilowi" [WIDEO]

Zeus odsłania powoli kolejne karty związane z nową płytą. Co natomiast robił w Białymstoku? 

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Nowy klip nakręcił w Białymstoku

W sieci pojawiają się już pierwsze klipy, m.in. do utworów "Abstrakt wiosna '19" czy "Słyszę wycie syren". Kolejnym będzie "Brzeg" z gościnnym udziałem żony Zeusa, Justyny Kuśmierczyk. Ujęcia do teledysku nakręcono w Białymstoku. Stąd Zeusa można zobaczyć na tle Pałacu Branickich. 

Pojawienie się stolicy podlaskiego w klipie znanego rapera to z pewnością dobra promocja dla miasta. Nie było to z pewnością głównym zamierzeniem Zeusa, jednak każdy białostoczanin, który śledzi jego twórczość, z pewnością uśmiechnął się, widząc swoje miasto w teledysku.

Zeus. W poszukiwaniu siebie - premiera w 2020?

20 stycznia łódzki raper występował z Pawbeats Orchestrą w Operze przy ul. Odeskiej. Widocznie postanowił wykorzystać moment wizyty w stolicy województwa podlaskiego i nakręcić tutaj ujęcia do nowego klipu. Pojawia się w nim bowiem również białostocka opera. Jakie miejscówki odwiedził jeszcze muzyk? 

Koronawirus z Chin w Polsce? Sprawdź, gdzie jest. Interaktywna mapa online

Fani muszą na razie zadowolić się tym, co widać w blisko 10-sekundowej zajawce. Zeus podpisał ją tylko enigmatycznie "Loading...", dając do zrozumienia, że pełnego obrazu do "Brzegu" spodziewać się mogą już niebawem.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Loading... ?? #zeus #brzeg #wposzukiwaniusiebie Post udostępniony przez Kamil Rutkowski (@zeuspierwszymilion)

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Kiedy premiera?

"Zeus. W Poszukiwaniu Siebie" to album wieloznaczny. Zgodnie z koncepcją autora ma być z jednej strony opowieścią o odkrywaniu własnej tożsamości, z drugiej zaś nawiązuje do pierwszej grupy, którą Zeus tworzył wspólnie z kolegą ze szkolnych lat, Bogdanem ps. CHIKO. Pierwszy skład raperów nazywał się bowiem WPS - W Poszukiwaniu Siebie. 

Zeus nie ukrywa, że na albumie odsłania siebie i dociera do wielu bolesnych, wewnętrznych doświadczeń. - Sporo wyznań, jakie poczyniłem w moich utworach, przypomina mi znamienne stwierdzenie: „Jestem alkoholikiem”, które podobno potrzebne jest, żeby zacząć leczenie choroby alkoholowej - mówił dla portalu Popkiller.

Premiera albumu "W poszukiwaniu siebie" zaplanowana jest na 7 lutego 2020 roku. Poniżej lista premierowych utworów, które pojawią się na płycie:

 1. Golden Gate
 2. Daj mi miłość
 3. Panoptykon
 4. Brzeg
 5. Abstrakt wiosna ’19
 6. Sądy ekstremalne
 7. Łamacz snów
 8. Słyszę wycie syren
 9. Wszystko i nic
 10. Re-fluksje
 11. Aghori
 12. Fuji
 13. Metale szlachetne

Za całość oprawy muzycznej odpowiada Klonovsky. Producent udziela się również w niektórych partiach śpiewanych. Wokalnie projekt wspiera Justyna Kuśmierczyk.

Czy "baćko" może "borgować czemergies"? Sprawdź, czy znasz podlaską gwarę!

Pytanie 1 z 10
Jeśli dajesz komuś popalić, to: