Zeus. W poszukiwaniu siebie. Nowy klip

i

Autor: instagram.com/zeuspierwszymilion Raper Zeus, właśc. Kamil Rutkowski

Znany raper promuje Podlasie? Zobacz, co robił pod pałacem i operą [WIDEO]

2020-01-29 7:19

Na Instagramie Zeusa pojawiła się zajawka filmu, na którym widać rapera stojącego przed głównym wejściem do Pałacu Branickich w Białymstoku. Co robił w stolicy województwa podlaskiego?

Zeus pracuje obecnie nad nowym albumem "W poszukiwaniu siebie". Łódzki raper po raz pierwszy zdecydował się samodzielnie nie produkować albumu - z czego dał się poznać przy prawie wszystkich solowych projektach - ale powierzył stworzenie bitów w ręce Klonovsky'ego. Co z tego wyszło?

Aktualizacja. Klip już jest! Zeus - Brzeg. "I to jest promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. Kruszwilowi" [WIDEO]

Zeus odsłania powoli kolejne karty związane z nową płytą. Co natomiast robił w Białymstoku? 

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Nowy klip nakręcił w Białymstoku

W sieci pojawiają się już pierwsze klipy, m.in. do utworów "Abstrakt wiosna '19" czy "Słyszę wycie syren". Kolejnym będzie "Brzeg" z gościnnym udziałem żony Zeusa, Justyny Kuśmierczyk. Ujęcia do teledysku nakręcono w Białymstoku. Stąd Zeusa można zobaczyć na tle Pałacu Branickich. 

Pojawienie się stolicy podlaskiego w klipie znanego rapera to z pewnością dobra promocja dla miasta. Nie było to z pewnością głównym zamierzeniem Zeusa, jednak każdy białostoczanin, który śledzi jego twórczość, z pewnością uśmiechnął się, widząc swoje miasto w teledysku.

Zeus. W poszukiwaniu siebie - premiera w 2020?

20 stycznia łódzki raper występował z Pawbeats Orchestrą w Operze przy ul. Odeskiej. Widocznie postanowił wykorzystać moment wizyty w stolicy województwa podlaskiego i nakręcić tutaj ujęcia do nowego klipu. Pojawia się w nim bowiem również białostocka opera. Jakie miejscówki odwiedził jeszcze muzyk? 

Koronawirus z Chin w Polsce? Sprawdź, gdzie jest. Interaktywna mapa online

Fani muszą na razie zadowolić się tym, co widać w blisko 10-sekundowej zajawce. Zeus podpisał ją tylko enigmatycznie "Loading...", dając do zrozumienia, że pełnego obrazu do "Brzegu" spodziewać się mogą już niebawem.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Loading... ?? #zeus #brzeg #wposzukiwaniusiebie Post udostępniony przez Kamil Rutkowski (@zeuspierwszymilion)

Zeus. W poszukiwaniu siebie. Kiedy premiera?

"Zeus. W Poszukiwaniu Siebie" to album wieloznaczny. Zgodnie z koncepcją autora ma być z jednej strony opowieścią o odkrywaniu własnej tożsamości, z drugiej zaś nawiązuje do pierwszej grupy, którą Zeus tworzył wspólnie z kolegą ze szkolnych lat, Bogdanem ps. CHIKO. Pierwszy skład raperów nazywał się bowiem WPS - W Poszukiwaniu Siebie. 

Zeus nie ukrywa, że na albumie odsłania siebie i dociera do wielu bolesnych, wewnętrznych doświadczeń. - Sporo wyznań, jakie poczyniłem w moich utworach, przypomina mi znamienne stwierdzenie: „Jestem alkoholikiem”, które podobno potrzebne jest, żeby zacząć leczenie choroby alkoholowej - mówił dla portalu Popkiller.

Premiera albumu "W poszukiwaniu siebie" zaplanowana jest na 7 lutego 2020 roku. Poniżej lista premierowych utworów, które pojawią się na płycie:

 1. Golden Gate
 2. Daj mi miłość
 3. Panoptykon
 4. Brzeg
 5. Abstrakt wiosna ’19
 6. Sądy ekstremalne
 7. Łamacz snów
 8. Słyszę wycie syren
 9. Wszystko i nic
 10. Re-fluksje
 11. Aghori
 12. Fuji
 13. Metale szlachetne

Za całość oprawy muzycznej odpowiada Klonovsky. Producent udziela się również w niektórych partiach śpiewanych. Wokalnie projekt wspiera Justyna Kuśmierczyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE