Jesień w Białymstoku

Wybraliśmy się na pierwszy jesienny spacer po Białymstoku. Te kadry robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

2023-09-23 13:28

Co prawda pogoda w całej Polsce cały czas jakby letnia, a w Białymstoku temperatury pozwalają nadal na opalanie na plaży w Dojlidach, to na 23 września przypada jednak początek astronomicznej i kalendarzowej jesieni. Z tej okazji wybraliśmy się na pierwszy w tym roku jesienny spacer po stolicy Podlasia. Zapraszamy do podziwiania jego efektów w naszej unikalnej galerii.

Na progu jesieni rekordowo ciepły wrzesień

Na termometrach wciąż ponad 20 stopni C, mamy tym samym rekordowo ciepły wrzesień.

Z analizy danych pomiarowych ze stacji synoptycznych wynika, że tegoroczny wrzesień można uznać za miesiąc ekstremalnie ciepły termicznie, ze średnią obszarową anomalią względem warunków wieloletnich (1991-2020) wynoszącą aż +3,6 stopnia" - tak IMGW podsumowało dwie trzecie miesiąca.

Jesienna aura w Białymstoku

Niemniej do krajobrazu już powoli i wciąż nieśmiało wkrada się jesienna aura. Z drzew masowo opadają liście, smagane podmuchami wiatru. Te które jeszcze zostały, zdążyły pożółknąć, czy też zabarwić się na pomarańczowo i czerwono.

W połączeniu z wciąż zieloną, letnią trawą i kwitnącymi gdzieniegdzie kwiatami tworzą piękną, wielobarwna mozaikę.

Zatem tylko krok pozostał od słynnej złotej polskiej jesieni w pełnej krasie.

Pierwszy jesienny spacer po Białymstoku. Te zdjęcia robią wrażenie

Z racji uroków aktualnej pory roku postanowiliśmy wybrać się na pierwszy tej jesieni spacer po Białymstoku. Odwiedziliśmy miejskie parki, ogrody i wszystkie romantyczne miejsca idealne na przechadzkę w tym sezonie.

Nie mogło zabraknąć Parku Planty, Parku i Ogrodów Branickich, terenów przy Operze i Filharmonii Podlaskiej wraz z Parkiem Centralnym czy również Parku Konstytucji 3 Maja znajdującego się obok Lasu Zwierzynieckiego.

Zapraszamy do podziwiania niesamowitych wdzięków stolicy Podlasia w naszej unikalnej galerii!

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE