Tak grała WOŚP 2020 w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2020-01-13 13:59

Tysiące białostoczan, ponad dwustu wolontariuszy i mnóstwo wydarzeń. W niedzielę (12 stycznia) odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mieszkańcy Białegostoku chętnie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na dziecięcą medycynę zabiegową. Główny koncert odbył się na Rynku Kościuszki. Wśród kwestujących byli białostoczanie oraz Prezydent Białegostoku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku zagrała w całym kraju i wielu miejscach świata. Celem 28. finału było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na ulicach Białegostoku pieniądze do puszek zbierało 250 wolontariuszy.

Białystok jest dziś pełen czerwonych serduszek, bo nasze miasto włącza się w to wielkie dzieło świątecznej pomocy. Wszystkim potrzebującym życzę, aby otrzymali tę pomoc, na którą liczą, a tym, którzy pomagają – satysfakcji ze swoich działań – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Z okazji finału WOŚP w Białymstoku były muzyczne występy, imprezy towarzyszące – m.in. specjalny pociąg do Knyszyna, bieg „Policz się z cukrzycą”, zawody futsal.

Na Rynku Kościuszki wystąpili artyści i zespoły reprezentujące różnorodne gatunki muzyczne: Prymaki, Mniej Więcej, Bright Ophidia, Natalia Szroeder i Top Girls.

O godz. 20.00 rozbłysło „Światełko do nieba”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE