Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem. Mistrz olimpijski pochodzi z Białegostoku!

2022-08-19 15:43
Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem. Mistrz olimpijski pochodzi z Białegostoku!
Autor: PAP/Adam Warżawa Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem. Mistrz olimpijski pochodzi z Białegostoku!

W czwartek biało-czerwoni zdobyli kolejne kolejne medale lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Jednym z nich jest mieszkaniec Białegostoku! Mistrz olimpijski Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem.

Nowicki w piątej serii osiągnął najlepszy w tym roku wynik na świecie - 82,00 i wyprzedził Bence Halasza, który wcześniej poprawił rekord życiowy na 80,92. Ostatecznie Węgier zajął drugie miejsce, a brązowy medal wynikiem 79,45 wywalczył Norweg Eivind Henriksen. Paweł Fajdek, który w lipcu w Eugene po raz piąty z rzędu triumfował w mistrzostwach świata, zajął tym razem czwarte miejsce.

"Szkoda, że Pawła zabrakło na podium, bo fajnie byłoby po raz kolejny na nim razem stanąć i podtrzymać tradycję, którą zapoczątkowaliśmy. Szkoda. Mam nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten sukces w mistrzostwach świata. Jest kolejny medal dla Polski i kolejny medal w mojej karierze. Dobrze się czułem i w sumie nie spodziewałem się, że tyle rzucę. Nie spodziewałem się też, że Węgier tyle rzuci, ale przynajmniej jest ciekawie" - powiedział Nowicki na antenie TVP.

Nowicki obronił tytuł mistrza Europy, który wywalczył cztery lata temu w Berlinie.

"Podszedłem do tych zawodów jak do treningu. Może to był klucz do sukcesu, bo w mistrzostwach świata chciałem się bardzo dobrze zaprezentować i nie wyszło tak, jak powinno. Dziś fajnie czułem sprzęt. Dobrze kręciło mi się na nogach, ale nie spodziewałem się tego, że rzucę 82 metry. To dla mnie duże zaskoczenie" - przyznał złoty medalista

Nowicki: Nie spodziewałem się takiego wyniku, szkoda mi Fajdka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE