Wielkanoc 2023 w Białymstoku. Jak będą otwarte sklepy? Godziny otwarcia Kaufland, Żabka, Stokrotka i Auchan

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Wielkanoc 2023

Wielkanoc 2023 w Białymstoku. Jak będą otwarte sklepy? Godziny otwarcia Kaufland, Żabka, Stokrotka i Auchan

2023-04-07 9:14

Już niedługo Święta Wielkanocne 2023. Jak co roku większość sklepów będzie wówczas nieczynna, ale wybrane placówki mogą być otwarte. Gdzie zatem w Wielkanoc 2023 zrobimy zakupy w Białymstoku? Godzinny otwarcia sieci sklepów Kaufland, Żabka, Stokrotka i Auchan publikujemy poniżej.

Kiedy wypada Wielkanoc 2023?

Wielkanoc to święta upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Polsce od lat to uroczystość ruchoma, dlatego co roku obchodzona w innym terminie. Datę Wielkanocy wyznacza się na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (co ustalono w 325. roku podczas soboru nicejskiego), przy czym w tym wypadku data ta nie zawsze zgadza się z datą rzeczywistej pełni Księżyca, w ujęciu astronomicznym, gdyż czerpie z paschalnej pełni Księżyca, wyznaczanej w zgodzie z kalendarzem lunarno-solarnym. Wielkanoc 2023 przypada na 9 kwietnia (niedziela) i 10 kwietnia (poniedziałek).

Na święta wielkanocne składa się:

 • Wielki Czwartek,
 • Wielki Piątek,
 • Wielka Sobota,
 • Niedziela Wielkanocna,
 • Poniedziałek Wielkanocny.

Czy przed Wielkanocą sklepy w Białymstoku będą otwarte?

Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są zgodnie z ustawą dniami wolnymi od pracy, dlatego w te dni sklepy będą otwarte i czynne według normalnego harmonogramu.

Jak będą czynne sklepy w Wielką Sobotę?

Wielka Sobota w 2023 r. wypada 8 kwietnia. W związku z tym, zdecydowana większość sklepów będzie czynna krócej niż w dni poprzednie. W Wielką Sobotę po godz. 14:00 obowiązuje zakaz handlu.

Wielkanoc 2023. Czy w Niedzielę Wielkanocną sklepy będą otwarte?

W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny większość sklepów będzie zamknięta. Nieczynne będą między innymi placówki takich sieci jak:

 • Biedronka,
 • Lidl,
 • Netto,
 • Dino,
 • Auchan,
 • Aldi,
 • Kaufland,
 • Stokrotka.

W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny otwarte mogą być tylko te sklepy, w których za ladą stanie ich właściciel. Mowa zatem o prywatnych sklepach i wybranych placówkach sieci franczyzowych typu:

 • Żabka,
 • Carrefour Express.

Godziny ich otwarcia warto sprawdzać na bieżąco w internecie.

Jak będą czynne sklepy Stokrotka w Wielkanoc?

Większość sklepów Stokrotka w Wielką Sobotę, 8 kwietnia, będzie czynna do godziny 13.00. Jedynie Stokrotki Express będą działały chwilę dłużej, do godziny 13.45. We wszystkie pozostałe dni przedświątecznego okresu nasze sklepy będą otwarte w standardowych godzinach. W Święta Wielkanocne, 9-10 kwietnia, placówki sieci Stokrotka pozostaną zamknięte.

Czy Kaufland będzie otwarty w Święta Wielkanocne?

W okresie przed świętami wielkanocnymi, w dniach 6-7 kwietnia, godziny otwarcia sklepów zostaną wydłużone. Markety będą czynne do 23. Wyjątkiem w Białymstoku będzie Kaufland przy ul. Wierzbowej 2, który będzie otwarty do 22:00. 2 i 30 kwietnia przypadają niedziele handlowe. Sklepy Kaufland będą w te dni otwarte w godzinach od 9:00 do 20:00. W pozostałe niedziele, a także w Poniedziałek Wielkanocny (tj. 10 kwietnia) placówki Kaufland pozostaną zamknięte.

W Wielką Sobotę 8 kwietnia sklepy Kaufland będą czynne do godz. 13:00.

Jak będzie czynna Żabka w Święta Wielkanocne?

Wielki Czwartek (6 kwietnia) i Wielki Piątek (7 kwietnia) sklepy Żabka będą czynne w godzinach między 6:00 a 23:00. W Wielką Sobotę natomiast wszystkie sklepy mogą być otwarte do godz. 14:00. Po godz. 14:00 decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach oraz w aplikacji Żappka.

Czy Żabka będzie otwarta w Wielkanoc?

W Wielkanoc (9 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia) obowiązują zasady, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Obowiązują to również w sieci Żabka, z tym, że decyzję o otwarciu sklepu podejmą franczyzobiorcy. Informację o godzinach otwarcia poszczególnych placówek można sprawdzić w danych miejscach oraz aplikacji Żappka i stronie zabka.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE