Pogoda na Wielkanoc 2023 na Podlasiu. Czy będzie ciepło? Znamy prognozy na święta wielkanocne w Białymstoku

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

Pogoda na Wielkanoc 2023 na Podlasiu. Czy będzie ciepło? Znamy prognozy na święta wielkanocne w Białymstoku

2023-04-07 11:55

Choć minęła dopiero połowa miesiąca, to do świąt Wielkanocnych zostało już niewiele czasu. Każdy z nas cieszy się ze słońca, które w ostatnich dniach nawiedziło Polskę. Czy słonecznie będzie również na Wielkanoc 2023? Jakie będą święta wielkanocne w Białymstoku i na Podlasiu? Poznaliśmy prognozę pogody na Wielkanoc 2023 w województwie podlaskim.

Pogoda w kwietniu, choć z historii wiemy, że jest mniej nieprzewidywalna niż w marcu, to mimo wszystko również potrafi napsuć nam sporo krwi. Bywało już bowiem tak, że właśnie na początku drugiego kwartału roku mieliśmy śnieg, burze, ulewne deszcze i słońce. Jak zatem będą wyglądały tegoroczne święta wielkanocne? Jaka pogoda na Wielkanoc 2023 na Podlasiu?

Wielkanoc 2023 – kiedy?

Na początku warto przypomnieć, kiedy wypada Wielkanoc 2023. Święta wielkanocne są ruchome i co roku obchodzimy je w innym momencie roku. Wielkanoc rozpoczyna się 6 kwietnia Wielkim Czwartkiem i trwa przez kolejne dni. Całe święta wielkanocne w 2023 r. wypadają w:

  • 6 kwietnia – Wielki Czwartek,
  • 7 kwietnia – Wielki Piątek,
  • 8 kwietnia – Wielka Sobota,
  • 9 kwietnia – Niedziela Wielkanocna,
  • 10 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (Śmigus Dyngus).

Pogoda na święta Wielkanocne 2023 na Podlasiu – czy będzie jeszcze zima?

IMGW opublikował już pierwsze prognozy dotyczące Wielkanocy 2023. Przewidywania meteorologów dotyczą również Białegostoku i województwa podlaskiego. Czy na święta wielkanocne w 2023 r. będzie jeszcze zima? Czy możemy spodziewać się dużych opadów deszczu?

Według IMGW temperatura na początku marca ma nie przekroczyć normy z poprzednich lat. Należy zatem spodziewać się temperatury w okolicach od 5 do 8 stopni Celsjusza. A co z opadami? Czy kwiecień będzie deszczowy? Prognozy IMGW wskazują, że opadów będzie zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach. Meteorolodzy nie spodziewają się za to śniegu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE