Dojlidy

Autor: Robert Kruk

Trzecie zwycięstwo Dojlid w sezonie. Mistrz Polski pokonany

2020-09-20 23:32

Dojlidy idą jak burza. W trzecim meczu sezonu odnieśli trzecie zwycięstwo. W piątek (18.09) rozbili na wyjeździe Palmiarnię 3:0, a w niedzielę (20.09) pokonali po emocjonującym meczu Mistrza Polski Sokołów Jarosław 3:2.

W pierwszym weekendowym spotkaniu tenisiści Dojlid najmniejszym nakładem sił pokonały beniaminka z Zielonej Góry. Zespól stracił w całym meczu tylko jednego seta.

Następnie białostoczanie zmierzyli się z obecnym mistrzem Polski i po zaciętym meczu odnieśli zwycięstwo.

Zaczęło się źle, bowiem w pierwszym pojedynku Wang Zeng Yi przegrał dość gładko z Kou Lei 0:3 (5:11, 8:11, 8:11). W drugiej grze Yongyin Li w trzech szybkich setach pokonał Pawła Chmiela (11:4, 11:6, 11:7).

Po chwili jednak gospodarze znów objęli prowadzenie. Aleksander Khanin przegrał 1:3 z Patrykiem Zatówką. Później sprawy w swoje ręce wziął Yongyin Li, który łatwo poradził sobie z Kou Lei zwyciężając w dwóch setach do 8.

O wszystkim zdecydowała gra podwójna, w której para Wang Zeng Yi/Aleksander Khanin po meczu pełnym dramaturgii pokonała 2:1 duet Paweł Chmiel/Patryk Zatówka. W trzeciej partii rywale prowadzili już 10:7 i mieli trzy piłki meczowe. Nasi tenisiści wrócili jednak do gry (10:10), a następnie w pięknym stylu przypieczętowali triumf 13:11.

Teraz Dojlid Białystok zagrają z Dekorglass Działdowo. Wyjazdowe spotkanie 22 września od godz. 18.

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz