Targi Książki w Białymstoku. DATA, MIEJSCE. Co będzie można znaleźć?

i

Autor: pixabay.com Targi Książki w Białymstoku. DATA, MIEJSCE. Co będzie można znaleźć?

Targi Książki w Białymstoku. DATA, MIEJSCE. Co będzie można znaleźć?

2022-04-23 13:32

W 2022 roku, po dwóch latach spowodowanych pandemią, odbędą się Targi Książki w Białymstoku. Imprezie towarzyszyć będzie Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”. Kiedy i gdzie odbędą się targi? Czyje stoiska będzie można znaleźć?

Targi książki to prawdziwe święto dla fana literatury. Podczas takich imprez można nie tylko zaopatrzyć się w wydawnicze nowości, ale przede wszystkim łatwo o spotkanie z ulubionymi pisarzami i pisarkami. Dodatkowe ciekawe konferencje literatury oraz rynku książki również mogą wzbogacić wiedzę czytelnika.

W Białymstoku Targi Książki z towarzyszącym im Festiwalem Literackim „Na pograniczu kultur” odbędą się już po raz dziewiąty. W 2021 i 2020 roku organizacji imprezy przeszkodziła pandemia, dlatego wydarzenie miło dwuletnią przerwę. Teraz Targi Książki udało się zorganizować, a sam festiwal zyskał również nową lokalizację. Kiedy i gdzie odbędą się targi? Czyje stoiska będzie można znaleźć?

Targi Książki Białystok 2022. Data i miejsce

9. Targi Książki w Białymstoku w 2022 roku odbędą się od 22 do 24 kwietnia. W tym roku zmieniona została lokalizacja. Z budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej wydarzenie zostało przeniesione na stadion miejski przy ul. Słonecznej. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wstęp wolny na imprezę.

Targi Książki Białystok 2022. Czyje stoiska będzie można odwiedzić?

Targi Książki w Białymstoku na przestrzeni tych kilku lat, kiedy są organizowane, zyskały w tym czasie sporą popularność. Dlatego na stoiskach w stolicy Podlasia można spotkać największe polskie wydawnictwa, ale również można uzyskać autograf najbardziej popularnych autorów. W tym roku na Targach Książki Białystok 2022 będą m.in. Katarzyna Bonda, Zbigniew Rokita, Adam Wajrak, Tomasz Samojlik, Wojciech Jagielski, Sylwia Chutnik, Jacek Hugo-Bader.

Z edycji na edycję zwiększa się również liczba wydawnictw, które chce się wypromować w Białymstoku. W 2022 roku będzie 83 wystawców, w tym największe firmy, takie jak: Czarna Owca, Wydawnictwo Czarne, Znak, Wydawnictwo Literackie, Marginesy czy Wielka Litera. Nie zabraknie również księgarń związanych z regionem. Swoje stoiska przygotują Księgarnia Selkar i Tania Książka.

Więcej informacji u organizatora Fundacja Sąsiedzi oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Bryska w Esce o debiutanckiej płycie i nie tylko

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE