Sztabin. Imigrant z Afganistanu w ciężarówe na stacji paliw

i

Autor: POSG Sztabin. Imigrant z Afganistanu w ciężarówe na stacji paliw

Sztabin. Dziwne odgłosy z ciężarówki na stacji paliw. W środku zaskakujący widok

2021-01-05 12:27

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Placówki Straży Granicznej w Augustowie zajrzeli na pakę ciężarówki przewożącej cytryny, która zaparkowana była na stacji paliw w Sztabinie. Czekał ich zaskakujący widok.

Nietypowe zdarzenia rozegrały się w niedzielę, 3 stycznia. Nocą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymali zgłoszenie, że na stacji benzynowej w Sztabinie z ciężarówki na macedońskich numerach rejestracyjnych słychać krzyki. W związki z informacją natychmiast pojechali na miejsce.

Sprawdź też: Rolnicy Podlasie. Andrzej, Gienek i Emilka mają problemy. Rolniczka przerwała milczenie

Jak ustalili, kierowca ciężarówki zatankował paliwo, a następnie zatrzymał się na parkingu. Po chwili usłyszał dobiegające z naczepy krzyki w nieznanym mu języku. Dodał, że na granicy serbsko-węgierskiej miał już kontrolę, w wyniku której funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali trzech obcokrajowców. Podejrzewał, że w ciężarówce może być jeszcze jeden mężczyzna.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z KAS z Augustowa i Straży Granicznej z augustowskiej placówki. Mundurowi wspólnie otworzyli naczepę. W środku znajdował się 22-letni obywatel Afganistanu. Okazało się, że mężczyzna chciał dojechać do Francji ciężarówką, która zmierzała na Litwę.

Pasażer na gapę został przekazany funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Augustowie.

Nowy dworzec PKP w Wasilkowie. Zobacz, jak będzie wyglądał

Mógłbyś zostać strażakiem? Przekonaj się! Rozwiąż test

Pytanie 1 z 16
Do gaszenia palących się metali (sód, potas, magnez) użyjesz: