Niezwykły szlak w sercu puszczy. Upamiętnia powstańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-23 11:58

Rocznica Powstania Styczniowego przypada 22 stycznia. Pamięć ofiar Powstania uczcili Wojewoda podlaski i burmistrz Supraśla, którzy wspólnie złożyli kwiaty w miejscu pamięci w Supraślu. Na terenie Puszczy Knyszyńskiej istnieje Szlak Powstania Styczniowego.

Szlak powstał kilka lat temu, w 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Przygotowany został przez leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwa Waliły, Czarna Białostocka, Supraśl i Żednia.

 

Szlak znajduję się w Wyżarach, przez te trudno dostępne miejsca zbudowano kładki z których możemy obserwować malownicze widoki.  Po przejściu bagienną terenu można dotrzeć na polanę, gdzie w 1863 roku rozegrała się bitwa obronna powstańców z carskimi żołnierzami.

Na szlaku znajduj się mogiła 32. powstańców, którzy zginęli w walce. Trasa ma ok. 3 km i wiedzie przez bardzo urokliwe tereny.

Obejrzyjcie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE