Jaga- Warta

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Szalony mecz Jagiellonii i zwycięstwo w doliczonym czasie. Kolejny hat-trick Jakova Puljica

2020-12-05 22:37

Siedem bramek padło w sobotnim spotkaniu na stadionie przy "Słonecznej". Jagiellonia Białystok wygrała z Wartą Poznań 4:3. Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Jakov Puljić. To już jego kolejny popis tej jesieni.

Strzelaninę w Białymstoku rozpoczęła Warta, która prowadziła od 15, minuty, po trafieniu Mateusza Kuzimskiego. 4 minuty później było 1:1, po tym jak do siatki gości z bliskiej odległości trafił Jakov Puljić.

W 28. minucie na prowadzenie wyszła Jaga; piłkę odzyskał Jesus Imaz i po chwili uderzył nie do obrony pod poprzeczką bramki. To nie był jeszcze koniec emocji w pierwszej połowie meczu, bo w 37. minucie Warta doprowadziła do remisu. Defensywa Jagi popełniła błędy, które wykorzystał Michał Jakóbowski. Przed Przerwą goście zdołali jeszcze wyjść na prowadzenie, po kolejnych błędach Jagi. Autorem brami był Jan Grzesik.

W 59 minucie do remisu doprowadził Puljić, który otrzymała bardzo dobre podanie od Olszewskiego. W końcówce spotkania Puljić był faulowany w polu karnym gości i po chwili pewnie zamienił "jedenastkę" na gola. Chorwat ustrzelił hat-tricka i dał Jadze ważne 3 punkty. Wcześniej podobnej sztuki dokonał w meczu z Wisłą Płock (23 listopada)

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3

Bramki: Jakov Puljić 19', 59', 90', Jesus Imaz 28' - Mateusz Kuzimski 15', Michał Jakóbowski 37', Jan Grzesik 43'