Sukces studentów Politechniki Białostockiej na zawodach w Czechach! Ich bolid zdobył dwa miejsca na podium

2022-07-26 15:40

Bolid CMS-08 zespołu Cerber Motorsport z kolejnymi sukcesami! Auto stworzone przez studentów Politechniki Białostockiej zajęło dwa miejsca na podium w zawodach Formuła Student. Zostały one rozegrane w Czechach.

W pracy nad bolidem CMS-08 współpracowali ze sobą studenci z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Zespół Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zakończył z wielkim sukcesem zawody Formula Student Czech Republic. Na imprezie w Czechach studenci PB zdobyli dwa miejsca na podium w konkurencjach dynamicznych. Bolid CMS-08 zajął:

• 1. miejsce w konkurencji Acceleration (test przyspieszenia na dystansie 75 metrów),
  • 3. miejsce w konkurencji Endurance and efficiency.

Zespół Cerber Motorsport działający w ramach Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club funkcjonuje na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Organizacja powstała w listopadzie 2011 roku, za sprawą 17 studentów, pasjonatów motoryzacji. Na przestrzeni lat ponad 200 osób pracowało nad ośmioma generacjami bolidów CMS. Dzisiaj zespół liczy 31 osób.

Głównym celem Koła jest zdobycie najwyższej pozycji w prestiżowych, międzynarodowych zawodach Formuły Student. Organizowane są corocznie w ponad 15 krajach, zrzeszają ponad 800 zespołów, czyli prawie 31000 członków.

Tak zmienił się Marek Kondrat. Nie uwierzysz jak teraz wygląda!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]