Straż Graniczna. Kandydaci do służby przeszli testy w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2021-01-22 11:49 hz
Straż Graniczna. Kandydaci do służby na testach w Białymstoku [ZDJĘCIA]
Autor: POSG Na terenie komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz drugi przeprowadzono kolejny etap postępowania kwalifikacyjnego, który do tej pory organizowany był wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Na terenie komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz drugi przeprowadzono kolejny etap postępowania kwalifikacyjnego, który do tej pory organizowany był wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Do drugiego etapu, który przeprowadzono w dniach 19-21 stycznia 2021 r. przystąpiło 59 osób. Kandydaci do służby musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. W sumie wynik pozytywny z drugiego etapu otrzymało 50 kandydatów, przed którymi jeszcze tylko badanie poligraficzne i komisja lekarska.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie poza funkcjonariuszami z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli się również przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Możliwość organizowania w siedzibie oddziału drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego wprowadziło Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę i nie muszą tak jak to było wcześniej jechać do jednego z ośrodków szkoleń Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby. W tym roku planowanych jest do przyjęcia do służby 70 osób.

Małopolska Państwowa Straż Pożarna prowadzi ćwiczenia z ratownictwa lodowego