Wielkie stado żubrów zatrzymało ruch. „Stonoga”, „Ktoś wie, ile to potrafi zeżreć z pola?” w komentarzach internautów

i

Autor: Facebook/Pani Marta z Białegostoku Wielkie stado żubrów zatrzymało ruch. „Stonoga”, „Ktoś wie, ile to potrafi zeżreć z pola?” w komentarzach internautów

Stado żubrów zatrzymało ruch. „Stonoga”, „Ktoś wie, ile to potrafi zeżreć z pola?” w komentarzach internautów [WIDEO]

2022-10-12 10:35

Do przedziwnej sytuacji doszło na drodze do miejscowości Krynki w województwie podlaskim. W sobotę 8 października niewielki ruch na drodze wojewódzkiej zatrzymało ogromne stado żubrów, które przechodziło przez jezdnię. Film z tego zdarzenia trafił do sieci i wzbudził mieszane reakcje użytkowników.

Wielkie stado żubrów na drodze wojewódzkiej prowadzącej do miejscowości Krynki w województwie podlaskim było widziane w sobotę 8 października. Zwierzęta przechodzi z jednego pola na drugie, przecinając w pewnym momencie jezdnię. To doprowadziło do zatrzymania, i tak niewielkiego, ruchu tym odcinku drogi. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci za pośrednictwem Pani Marty z Białegostoku, która udostępniła nagranie na facebookowej grupie "Magiczne Podlasie". Stamtąd film był udostępniany przez innych użytkowników, w tym przez "Lubuscy Łowcy Burz".

Administratorzy konta zapytali internautów, ile żubrów liczyło to wielkie stado. Przez weekend post skomentowano 232 razy, a wideo zebrało blisko 100 tys. wyświetleń. Pod wpisem głównie pojawiły się komentarze osób, które były zachwycone spotkaniem z tymi ogromnymi zwierzętami. Nie zabrakło również krytyki. Była ona głównie wymierzona w pozostałych internautów, którzy zachwycają się żubrami przemierzającymi województwo w poszukiwaniu smakowitych pól uprawnych.

„Piękne,piękne a ktoś policzy ile takie stado potrafi zeżreć upraw na polu....chyba nikogo to nie obejdzie bo to nie z jego kieszeni te zniszczenia i nic tylko się zachwycać” – zwróciła uwagę jedna internautka.

Żubry w Puszczy Białowieskiej – liczba osobników

Pod koniec 2021 r. odbyła się coroczna inwentaryzacja żubrów. 779 osobników, w tym ponad stu cieląt urodzonych w 2021 roku doliczono się w czasie zimowej inwentaryzacji żubrów żyjących na wolności w polskiej części Puszczy Białowieskiej. Park poinformował, że to dane na podstawie przeprowadzonych obserwacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE