Stado żubrów pod Sokółką na Podlasiu

i

Autor: Facebook / Kadr z filmu Kadr z filmu

Oko w oko ze stadem żubrów. Czegoś takiego nie zobaczysz nigdzie indziej [WIDEO]

2020-02-03 8:53

To prawdopodobnie najbardziej podlaska rzecz, jaką dziś zobaczysz. I jednocześnie piękna. Mieszkaniec naszego regionu uchwycił w obiektywie kamery wypoczywające pod Sokółką stado żubrów. Zobaczcie na eska.pl, jak wygląda spotkanie oko w oko z dziką naturą.

Kilkadziesiąt żubrów wypoczywających we mgle, na leśnej polanie. Taki obraz ujrzał jeden z mieszkańców Sokółki, spacerując w okolicach swojego miasta. Ten niecodzienny, charakterystyczny prawdopodobnie tylko dla Podlasia widok postanowił uwiecznić na blisko 2-minutowym nagraniu. Potem puścił je w świat.

Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

Stado żubrów na Polanie pod Sokółką

Film pana Andrzeja pozwala nam podziwiać dziką naturę w całej swej okazałości. Najbardziej urokliwym jest widok dwóch żubrów mocujących się ze sobą. W ten sposób walczą o dominację w stadzie.

- Mówiąc o dominacji u zwierząt, powinniśmy pamiętać, że jest to normalne zjawisko, typowe dla świata zwierząt - pisze Beata Leszczyńska w artykule O dominacji słów kilka – gdy rozsądek zawodzi… - Żeby pojąć sens tej koncepcji, należy pamiętać, że dominacja dotyczy zwierząt żyjących w stadzie i stosowana jest głównie po to, by kontrolować dostęp do ważnych dla przeżycia zasobów. Ważne jest to, że występuje ona, kiedy mamy do czynienia ze społecznościami zorganizowanymi w sposób hierarchiczny. 

Jak prezentuje się stado podlaskich żubrów na nagraniu? Zobaczcie sami na eska.pl:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE