Zrzucają się na... odbudowę bimbrowni w lesie. Nietypowa zbiórka na pomagam.pl

2020-01-31 15:36
Leśna bimbrownia pod Białymstokiem
Autor: Podlaska KAS Takie bimbrownie znajduje na Podlasiu KAS. Mieszkaniec regionu chce odbudować jedną z nich

"Aby doskonały staropolski trunek nie zaginął" - m.in. tak motywuje zbiórkę na odbudowę leśnej bimbrowni pod Białymstokiem jej organizator. Na pomagam.pl trwa nietypowa zrzutka. Są już pierwsze wpłaty.

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez rozkoszowania się darami podlaskiego bimbrownictwa. Choć służby starają się skutecznie zwalczać ten nielegalny proceder, mieszkańcy naszego regionu korzystają z jego dobrodziejstw. A zlikwidowane przez celników bimbrownie wspominają z łezką w oku.

Marta Dobecka. Kim jest znana partnerka Dawida Podsiadło?

Jeden z „naszych” postanowił zadziałać i odbudować leśną bimbrownię. Na popularnym portalu uruchomił zbiórkę, która ma w tym pomóc.

Odbudowa bimbrowni w lesie. Nietypowa zbiórka na pomagam.pl

- Zbieramy pieniądze na odbudowę bimbrowni zlikwidowanej przez służbę celno-skarbową w lesie koło Białegostoku – pisze Piotr Maslarz, organizator zbiórki „Odbudowa bimbrownie w lesie” (obecna nazwa to "Odbudowa firmy Podlasie", ponieważ zbiórka na bimbrownię jest niezgodna z regulaminem serwisu) na pomagam.pl. - Aby doskonały staropolski trunek nie zaginął, musimy zebrać środki na zakup pompy do wody wywiercenie studni oraz zakup chłodnicy kotła i destylatora. Po rozpoczęciu cudownej przemiany cukru każdy z darczyńców otrzyma butelkę wybornego napoju echa puszczy.

Tak żyje Magda Narożna. Wokalistka zespołu Piękni i Młodzi pokazała dom i samochód

Akcja Piotra cieszy się zainteresowaniem. Pojawiły się już pierwsze wpłaty. 4 lutego, w godzinach porannych, organizator nazbierał 1088 zł.

Darczyńcy pochodzą nie tylko z Podlasia. Jeden z nich podpisał się np. „Pozdrowienia z Podkarpacia”.

Zbiórka działa pod tym adresem: https://pomagam.pl/bimber. Przypominamy jednak, że zgodnie z obowiązującym prawem, pędzenie bimbru jest w Polsce nielegalne! ;)

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE