Sportowcy z Podlasia wyróżnieni w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Kaczmarek i Nowicki w pierwszej dziesiątce na Najlepszego Sportowca Polski

Autor: PAP/Piotr Nowak Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki podczas Gali Mistrzów Sportu

Sportowcy z Podlasia wyróżnieni w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Znaleźli się w pierwszej dziesiątce

2024-01-08 15:42

Ogłoszono wyniki 89. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski. W pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się dwóch lekkoatletów z Podlasia. Natalia Kaczmarek zajęła 4. miejsce, a Wojciech Nowicki 6. Oboje w ubiegłym roku zdobywali medale na lekkoatletycznych mistrzostwach świata.

Uroczysta gala w ramach plebiscytu odbyła się w Warszawie. Ogłoszono na niej oficjalne wyniki.

Do nagrody Najlepszego Sportowca Polski nominowanych było dwudziestu sportowców. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła bezkonkurencyjna Iga Świątek.

Sportowcy z Podlasia wyróżnieni w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

W pierwszej dziesiątce plebiscytu znalazło się dwóch zawodników lokalnego klubu Podlasie Białystok.

Natalia Kaczmarek uplasowała się na 4. pozycji, z kolei Wojciech Nowicki zajął 6. miejsce.

Podlasianie w czołówce plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski. Kim są Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki?

25-letnia Kaczmarek specjalizuje się w biegu na 400 metrów. W 2023 roku zdobyła w tej konkurencji srebrny medal na mistrzostwach świata w Budapeszcie.

Jest też mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów i wicemistrzynią olimpijską w kobiecej sztafecie 4 x 400 metrów. W ubiegłym roku ustanowiła także halowy rekord Polski na 400 m.

Natomiast 34-letni Nowicki od lat odnosi sukcesy w rzucie młotem. W 2021 roku zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a w 2016 r. wywalczył brąz w Rio de Janeiro. Jest też pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata i dwukrotnym mistrzem Europy.