MŚ w Budapeszcie. Białystok uratował honor kraju. Zdobył jedyne dwa medale dla Polski

Autor: PAP/Piotr Nowak Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki z medalami MŚ

MŚ w Budapeszcie

2023-08-29 10:53

Dwójka lekkoatletów z klubu Podlasie Białystok zdobyła dwa srebrne medale na MŚ w Budapeszcie. To jedyne krążki dla naszego kraju. Samo Podlaskie okazał się nawet silniejsze od reprezentacji Niemiec.

Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki ma mistrzostwach w Budapeszcie rzucił młot na odległość 81,02 m., co dało mu wicemistrzostwo świata. Lepszy od białostoczanina okazał się Kanadyjczyk Ethan Katzberga.

To bardzo pozytywny prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, które odbędą się w przyszłym roku.

Natalia Kaczmarek

Zawodniczka Podlasie Białystok na zawodach na Węgrzech zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m. W finałowym biegu wykręciła czas 49,57 s. Wygrała Marileidy Paulino z Dominikany.

Srebrny medal Kaczmarek jest pierwszym krążkiem dla Polski w biegu na 400 metrów kobiet od ponad 40 lat.

Ambasadorzy

Wojciech Nowicki i Natalia Kaczmarek zostali w tym roku Ambasadorami Sportu Białostockiego w 2023 roku.

Oboje będą mogli liczyć na premie od władz miasta za wywalczone medale.

MŚ w Budapeszcie. Klasyfikacja medalowa

Dwa medale wywalczone przez białostockich lekkoatletów uratowały honor naszego kraju, bo były to jedyne krążki wywalczone przez Polskę.

Dzięki temu, że nasza kadra w klasyfikacji generalnej znalazła się na 24. miejscu.

Podlasie okazało się lepsze od naszych zachodnich sąsiadów z Niemiec, którzy nie zdobyli ani jednego medalu.

Jak dobrze znasz autorów hitów disco polo? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Przebój "Miłość w Zakopanem" nagrał:
Anna Kiełbasińska relaksuje się przed mistrzostwami w Stambule. Turecka kawa i baklawa pomogą w zdobyciu medalu?