Spore zmiany na S8. Węzeł Ostrów Mazowiecka Północ zostanie zamknięty [ZDJĘCIA]

2022-08-05 17:15

We wtorek 9 sierpnia na S8 zostanie ostatecznie zamknięty obecny węzeł Ostrów Mazowiecka Północ. Chwilowo jego rolę przejmie węzeł Ostrów Mazowiecka Południe. W przyszłości będzie to przebudowany węzeł Ostrów Mazowiecka Północ.

Droga S8 – rozwiązania tymczasowe

W najbliższy wtorek 9 sierpnia zostanie ostatecznie zamknięty obecny węzeł Ostrów Mazowiecka Północ. Na początku 2022 r. zamknięte zostały łącznice węzła Ostrów Mazowiecka Północ od strony Białegostoku. Teraz zamknięte zostaną również łącznice węzła od strony Warszawy. Po zakończeniu wszystkich prac, nie będzie już w tym miejscu bezpośredniego wjazdu z S8 na drogi wojewódzkie.

Do czasu zakończenia budowy, ruch lokalny (wjazd i wyjazd do/z Ostrowi Mazowieckiej, a także dojazd do dróg wojewódzkich: DW627 w kierunku Ostrołęki oraz DW677 w kierunku Łomży) obsługiwać będzie węzeł Ostrów Mazowiecka Południe (ul. Różańska).

Dla ruchu tranzytowego zalecane są objazdy przez Różan do Ostrołęki (drogami DK60 i DK61) i przez Zambrów do Łomży (drogami S8 i DK63). Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do ukończenia prac na odcinku S61 i uruchomienia nowego węzła Ostrów Mazowiecka Północ.

Węzeł Podborze zostanie zlikwidowany

Budowa odcinka S61 Podborze – Śniadowo wiąże się z likwidacją dwóch obecnie funkcjonujących węzłów i budą między nimi jednego, większego węzła dwóch dróg ekspresowych (S8 i S61). W związku z tym, oprócz likwidowanego obecnie węzła Ostrów Mazowiecka Północ, nie będzie też węzła Podborze.

Nowy węzeł Ostrów Mazowiecka Północ

Nowy węzeł Ostrów Mazowiecka Północ to skrzyżowanie drogi ekspresowej S8 z drogą ekspresową S61. Oprócz niego powstanie również powstanie jeszcze węzeł Komorowo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 677 (Ostrów Mazowiecka – Łomża).

Droga S8. Gdzie trwają prace?

Na drodze S8 trwają aktualnie następujące prace: na zamykanym właśnie dotychczasowym węźle Ostrów Mazowiecka Północ z jego nowopowstającą lokalizacją. Ponadto na odcinku S61 Podborze - Śniadowo trwają prace ziemne. Powstają nasypy, wykopy, zbiorniki, a w ramach robót drogowych wykonywane są pierwsze warstwy mrozochronne na przebudowywanym i poszerzanym fragmencie S8.

Na obiektach inżynierskich trwają prace przy fundamentach oraz betonowanie elementów obiektów mostowych. Przebudowywane są kolizje z sieciami.

Źródło: GDDKiA w Białymstoku

Start 7. etapu Tour de Pologne w Skawinie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE