Spis Powszechny 2021. Jeszcze się nie spisałeś? Zbliża się noc spisowa

2021-09-23 9:11
Spis Powszechny 2021: Noc spisowa w Białymstoku
Autor: UM Białystok Spis Powszechny 2021: Noc spisowa w Białymstoku

W najbliższą sobotę (25 września) w Urzędzie Miejskim w Białymstoku zostanie zorganizowana „Noc spisowa”. Spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań będzie można przez cały dzień, od godz. 8.00 do północy.

W sobotę (25 września) Urząd Miejski w Białymstoku zaprasza mieszkańców, którzy dotychczas nie spisali się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021, aby skorzystali z możliwości spisu podczas „Nocy spisowej”. Wydarzenie zostanie zorganizowane w urzędzie przy ulicy Słonimskiej 1 w godz. 8.00-24.00. Na miejscu wsparcia będą udzielać rachmistrze spisowi oraz pracownicy urzędu. Chętni powinni kierować się do sali obsługi interesantów na półpiętrze.

Czytaj też: Spis powszechny 2021: Jakie kary grożą za nie spisanie się? Zostało mało czasu!

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań trwa do 30 września. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały wpływ na przyszłość kraju. To możliwość wskazania kierunku przyszłej polskiej polityki na każdym szczeblu – od centralnego aż do poziomu gminy.

Raport z anteny 22.09, godz.10

Samodzielne wypełnienie formularza przez internet (na stronie spis.gov.pl) lub telefonicznie (infolinia: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę. Jeśli przegapimy termin i przypomnimy sobie o spisie już po jego zakończeniu, popełnimy wykroczenie. A to może oznaczać grzywnę – jej wysokość zależy od decyzji sądu i może sięgać nawet 5 tys. zł.

Osobom, które obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych przypominamy, że chroni je tajemnica statystyczna. Oznacza to, że dane uzyskane podczas spisu mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych. Zebrane dane są anonimizowane i w takiej postaci dalej przetwarzane.

Źródło: Informacje prasowe UM w Białymstoku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE