Nowi policjanci w Białymstoku. Ślubowanie złożyło dwunastu funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2021-05-12 9:10

W szeregi podlaskiej policji wstąpiło dwunastu nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie odbyło się we wtorek (11 maja). W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc wraz z Zastępcą oraz kapelani podlaskiej Policji, kadra kierownicza i przedstawiciel związków zawodowych.

W budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku we wtorek (11 maja) odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc wraz z Zastępcą oraz kapelani podlaskiej Policji, kadra kierownicza i przedstawiciel związków zawodowych.

Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc. Dwunastu funkcjonariuszy ślubowało m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Policjanci musieli wcześniej sprostać wymogom stawianym kandydatom do służby i przejść wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. W kwietniowym naborze, do służby w garnizonie podlaskim przyjęto 9 policjantek i 12 policjantów.

Źródło: Informacja prasowa

Raport z anteny 11.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE