Słodki przemyt w Budzisku. Kontrabanda zamiast ciastek warta 7,5 mln zł [ZDJĘCIA]

2021-04-07 8:48 hz
Budzisko. Kontrabanda za ponad 7,5 mln zł zamiast transportu ciastek [ZDJĘCIA]
Autor: Podlaska KAS Mundurowi KAS zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która miała transportować ciastka do Francji. Podczas przeszukania pojazdu okazało się, że w naczepie znajduje się kontrabanda warta ponad 7,5 mln zł.

Gigantyczny przemyt w województwie podlaskim. W Budzisku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli kontrabandę, która miała zostać przewieziona jako transport ciastek do Francji. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 7,5 mln zł. Gdyby trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby 12 mln zł.

  • Mundurowi KAS zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która miała transportować ciastka do Francji.
  • Podczas przeszukania pojazdu okazało się, że w naczepie znajduje się kontrabanda warta ponad 7,5 mln zł.
  • Łotysz kierujący ciężarówką został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska udaremnili przemyt warty 7,5 mln zł. Zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę, która zgodnie z dokumentami miała przewozić do Francji ciastka. Podczas rewizji wyszło na jaw, że w naczepie zamiast słodyczy ukryte są nielegalne papierowy. W ich znalezieniu pomógł m.in. owczarek belgijski Gotam.

Rolnicy. Podlasie: Gienek i Andrzej w Plutyczach mieli wyjątkowego gościa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciężarówką kierował 34-letni Łotysz. W pojeździe, którym podróżował, funkcjonariusze KAS znaleźli blisko 514 tys. paczek papierosów o wartości ponad 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 12 mln zł.

Wobec kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Obywatel Łotwy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Podlaskie. Papierosy zamiast ciastek. KAS przechwyciła kontrabandę wartą ponad 7,5 mln zł