Ślązak ukradł fiata na Podlasiu i próbował go wymienić na audi [ZDJĘCIA]

i

Autor: KPP Kolno

Ślązak ukradł fiata na Podlasiu. W trakcie pościgu próbował go wymienić na audi [ZDJĘCIA]

2021-05-18 14:01

20-letni mieszkaniec Śląska, uciekając skradzionym fiatem, próbował "wymienić" go na audi zaparkowane na poboczu. Dzięki szybkiej reakcji jego właścicielki zabrał z auta jedynie nawigację. Niedługo potem wpadł w ręce policjantów.

W miniony czwartek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zostali powiadomieni o kradzieży samochodu osobowego, do której doszło na jednej z ulic w gminie Grabowo. Sprawca, wykorzystując chwilę nieuwagi właściciela fiata oraz pozostawione w nim kluczyki, wsiadł do niego i odjechał.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu oraz sprawcy kradzieży. Pracujący nad sprawą ustalili, że skradziony samochód jedzie w kierunku Łomży. Informację przekazali kolegom z łomżyńskiej policji, prosząc o pomoc w zatrzymaniu sprawcy. Złodzieja zatrzymano w gminie Stawiski już po upływie godziny od zgłoszenia.

Zobacz też: Brańsk. 12 lat temu ukradł 100 zł z szafy. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Okazało się, że za kierownicą skradzionego fiata siedział 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy próbował ukraść inny samochód, który był zaparkowany na poboczu drogi. Dzięki szybkiej reakcji właścicielki audi 20-latek zdążył ukraść z jej samochodu jedynie nawigację.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zamaskowany przestępca obrobił jubilera! Rozpoznajesz go? [FILM]