Brańsk. 12 lat temu ukradł 100 zł z szafy. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

2021-05-17 14:27 Maciej Łozowski
Brańsk. 12 lat temu ukradł 100 zł z szafy
Autor: pixabay Brańsk. 12 lat temu ukradł 100 zł z szafy

Po 12 latach bielscy policjanci rozwikłali sprawę kradzieży. Nowe ustalenia doprowadziły ich do 30-letniego mieszkańca gminy Brańsk, który wpadł dzięki nowoczesnym technikom policyjnym i ponownej analizie zabezpieczonych śladów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Bielscy mundurowi rozwikłali sprawę kradzieży z włamaniem, do której doszło w kwietniu 2009 roku w gminie Brańsk. Jak podkreślają, stało się to możliwe dzięki nowoczesnym technikom pracy dochodzeniowo-śledczej. 12 lat temu nieznany sprawca wyłamał zamek w drzwiach do domu jednorodzinnego i z szafy w pokoju zabrał 100 złotych. Zebrany wtedy materiał dowodowy, nie dał podstaw do wyjaśnienia tego przestępstwa.

Czytaj też: Oszustwo "na wnuczka" w Białymstoku. 83-letnia kobieta straciła ponad 10 tys. złotych

Po ponad dekadzie policjanci z Bielska Podlaskiego, współpracując z podlaskim laboratorium kryminalistycznym, powrócili do tej kradzieży z włamaniem. Przełomem w sprawie okazały się informacje z policyjnego systemu, który rozpoznał zabezpieczone wówczas odbitki linii papilarnych. Informacje te doprowadziły śledczych do 30-letniego mieszkańca gminy Brańsk.

Sprawcę kradzieży sprzed 12 lat policjanci z Bielska zatrzymali tydzień temu. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 17.05, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE