Rusza Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Gdzie w Białymstoku można zrobić badanie?

2022-09-19 13:29
Rusza Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Gdzie w Białymstoku można zrobić badanie?
Autor: pixabay.com Rusza Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Gdzie w Białymstoku można zrobić badanie?

W poniedziałek (19 września) rozpoczął się 10. Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Z tej okazji lekarze w Białymstoku informują o objawach nowotworów głowy i szyi oraz zapraszają na darmowe badania. Gdzie będzie można je przeprowadzić?

Nowotwory głowy i szyi – objawy

Lekarze z Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przekonują, że największym problemem leczenia nowotworów głowy i szyi jest wykrywanie problemu w bardzo zaawansowanym stadium choroby. Aby skutecznie wyleczyć te choroby potrzebna jest wcześniejsza diagnoza. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby znać jakie objawy mogą zwiastować nowotwór głowy i szyi. Są to:

  • przedłużająca się infekcja gardła,
  • chrypka,
  • objawy podobne do aft,
  • nadżerki błony śluzowej,
  • bóle ucha,
  • jednostronne krwawienia z nosa,
  • guzki na szyi.

Prof. Ewa Sierko z kierownik Oddziału Radioterapii I BCO oraz pracownik Kliniki Onkologii UM w Białymstoku tłumaczy, że jeśli wymienione objawy utrzymują się dłużej niż trzy tygodnie i wcześniejsze leczenie nie przynosi efektów, należy zgłosić się do specjalisty.

10. Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi – darmowe badania

10. Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi to nie tylko teoria, ale również praktyka. Przy okazji tej akcji będzie można zrobić bezpłatne badania w dwóch szpitalach w Białymstoku.

  1. 21.09 - Środa – od 12.00 do 14.00 w poradni chirurgii szczękowo-twarzowej Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku, przy ul. Skłodowskiej 26 (parter, pokój nr 16, rejestracja pod nr: 85 748 82 35).
  2. 20,21 i 23.09 – wtorek, środa i piątek – od 9.00 do 13.00 w poradni chirurgii szczękowo-twarzowej USK przy ul. Waszyngtona w Białymstoku (blok M, gabinet 1003, parter, kontakt le. Med. Piotr Bortnik, tel: 85 746 83 76).
Tak wygląda grób Ani Przybylskiej

Źródło: radio.bialystok.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE