Rowerowa stolica Polski. Trzecie miejsce mieszkańców Białegostoku

2022-07-23 9:47
Rowerowa stolica Polski. Trzecie miejsce mieszkańców Białegostoku
Autor: UM Białystok/Marcin Jakowiak Rowerowa stolica Polski. Trzecie miejsce mieszkańców Białegostoku

W czerwcu odbyła się 4. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której udział wzięło 56 miast. W Białymstoku w rywalizacji wzięło udział 500 uczestników, którzy wykręcili ponad 83 tys. km.

Rowerowa stolica Polski. Białystok na trzecim miejscu

W tym roku Białystok zajął 3. miejsce wśród miast powyżej 200 tys. mieszkańców, a w ogólnej klasyfikacji - 47. miejsce. Puchar trafił do Białej Podlaskiej. W ubiegłym roku Białystok zajął 4. miejsce w kategorii miast powyżej 200 tys. mieszkańców, a w ogólnej klasyfikacji znalazł się na 43. miejscu.

- Dziękujemy wszystkim, którzy kręcili kilometry dla naszego miasta. To pokazuje, że miasto Białystok dzięki infrastrukturze rowerowej może tego typu rzeczy realizować - dodał wiceprezydent.

Do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Białystok dołączył po raz czwarty. Organizatorem tej zabawy, propagującej jazdę rowerem i aktywny wypoczynek jest miasto Bydgoszcz.

Rowerowa stolica Polski. Wyniki w Białymstoku

Sześciorgu najaktywniejszym rowerzystom i rowerzystkom Prezydent Miasta ufundował zestawy gadżetów rowerowych i vouchery do sieci sklepów sportowych, o wartości 700, 500 i 300 zł. W tym roku pierwsze miejsce wśród kobiet kręcących kilometry dla Białegostoku zajęła pani Katarzyna, która przejechała 2017,94 km. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn, w tym roku zajął pan Jarosław z wynikiem 4444,56 km. To rekordzista – brał udział we wszystkich edycjach konkursu i za każdym razem wykręcał najwięcej kilometrów dla Białegostoku.

Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz i zwierzęta. Rolnik nie wyobraża sobie życia w mieście
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE