Rolnicy z Podlasia mają ogromny problem! Bandyci niszczą ich sprzęt za setki tysięcy złotych

i

Autor: Wikimedia commons Rolnicy z Podlasia mają ogromny problem! Bandyci niszczą ich sprzęt za setki tysięcy złotych

Rolnicy. Podlasie

Rolnicy z Podlasia mają ogromny problem! Bandyci niszczą ich sprzęt za setki tysięcy złotych

2023-10-12 8:08

Rolnicy z okolic Augustowa ze strachu nie mogą spać! W województwie podlaskim kończy się sezon na zbiory kukurydzy, ale ktoś z premedytacją niszczy sprzęt za setki tysięcy złotych. O co chodzi? Jaka nagroda jest przewidziana za pomoc w znalezieniu sprawcy?

O dziwo problem nie dotyczy Andrzeja z Plutycz i Emilki z Laszek, a rolników z innego regionu Podlasia. Konkretnie blady strach padł na właścicieli ziemskich z okolic Augustowa. Na tych terenach nadal grasuje seryjny niszczyciel sieczkarek do kukurydzy. Problem pozornie może wydawać się błahy, ale takie maszyny kosztują prawdziwy majątek! Według najnowszych cen za taki sprzęt trzeba nawet zapłacić 1 mln złotych!

Rolnicy na Podlasiu próbują złapać niszczyciela sprzętu

Dramat rolników zaczął się we wrześniu, kiedy ruszyły zbiory kukurydzy. Właśnie wtedy zauważono, że ktoś zawiesza na łodygach kukurydzy metalowe przedmioty, które niszczą sprzęt. Detektory na maszynach nie są w stanie ich wychwycić, bo śruby są kwasoodporne.

Jak dotąd uszkodzonych zostało cztery sieczkarnie do kukurydzy. Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie, ale rolnicy z Podlasia postanowili złożyć się na nagrodę dla osoby, która pomoże schwytać sprawcę. Jak czytamy na stronie „Polskiego Radia Białystok”, jest to kwota 100 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE