Rolnicy Podlasie: W Plutyczach wpadli na nietypowy pomysł. Co oni tam robią?!

2020-05-31 12:38
Rolnicy Podlasie 2. Nowi bohaterowie. To Jurek i Wiesia z Ciełuszek
Autor: Fokus TV Rolnicy Podlasie 2. Nowi bohaterowie. To Jurek i Wiesia z Ciełuszek

Już w niedzielę, 31 maja, w nowym odcinku programu "Rolnicy Podlasie" poznamy nowych bohaterów. To Jurek i Wiesia z Ciełuszek. Zobaczymy także, gdzie Andrzej z Łukaszem łowią ryby oraz jak przebiegają kolejne narodziny na Ranczu Laszki u Emilii.

Rolnicy Podlasie - sezon 2. Co się wydarzy w 7. odcinku? [STRESZCZENIE]

W nowym odcinku serialu "Rolnicy Podlasie" poznamy nowych bohaterów. To Jurek i Wiesia z Ciełuszek - wsi w powiecie białostockim w gminie Zabłudów. Malownicza miejscowość znana jest jako tzw. Kraina Otwartych Okiennic. To ze względu na fakt, że doskonale zachowała się tutaj drewniana architektura budynków mieszkalnych. Większość z nich pochodzi z okresu międzywojennego. Ciełuszki to, przy Socach, Trześciance, Kaniukach, Rybołach oraz Wojszkach, jedna z nielicznych wsi w Polsce, gdzie można podziwiać ludowe ornamentacje wiejskich chałup, występujące w postaci okiennic, nad- i podokienników, ozdobnych oszalowań elewacji i szczytów drewnianych budynków mieszkalnych.

Rolnicy z Podlasia: Nagła zmiana u Gienka i Andrzeja. Czeka ich ciężka praca [WIDEO]

Jurek i Wiesia prowadzą tutaj ekologiczne gospodarstwo skupiające się głównie na hodowli koni zimnokrwistych. Wzajemnie pomagają sobie z córką Agnieszką i jej mężem Jarkiem. Konie Jurka to obecne i przyszłe czempiony, a jedna z linii hodowlanych sięga 5 pokoleń. Ich gospodarstwo odwiedziła lekarz weterynarii. Agnieszka zbadała jedną z klaczy, która właśnie się wyźrebiła.

Plutycze. Andrzej i Jarek wybrali się na łowy. Wybrali nietypowe miejsce

W Plutyczach pola zaorane i nawiezione więc czas sprawdzić, czy ryby zaczęli już brać. Gienek, Andrzej i Jarek uwielbiają chodzić "na rekiny", czyli na połów nad brzegiem pobliskiej Orlanki. Dwaj ostatni wybrali jednak najpierw dość nietypowe miejsce na połów. Postanowili zanurkować spławikiem w studni. Czy coś im zaczęło brać? Zobaczcie sami:

Rolnicy Podlasie. Jurek i Wiesia z Ciełuszek
Autor: Fokus TV Rolnicy Podlasie. Jurek i Wiesia z Ciełuszek
Rolnicy: Podlasie. Zwiastun odc. 7

Ranczo Laszki. U Emilki dalszy ciąg narodzin

W Laszkach wciąż przybywa młodych kóz. Adrian miał nawet okazję po raz pierwszy w życiu odebrać poród jednej z nich. Przy narodzinach kolejnych pomaga babcia Helena. Dziesiątki małych kóz przychodzą na świat, gdy Emilia musi zająć się wszystkimi czworonożnymi mieszkańcami gospodarstwa, dlatego pomoc bliskich jest dla niej nieoceniona. Wykoty to długie godziny spędzone w koziarni na obserwacji zwierząt.

Rolnicy Podlasie. Emilka ciężko pracuje. Niejeden mężczyzna nie dałby rady [WIDEO]

W nowym sezonie programu "Rolnicy Podlasie" oglądamy, jak gospodarstwa przygotowują się na trudną sytuację na świecie. W marcu wybuchła epidemia koronawirusa, która istotnie wpłynęła na sytuację rolników w całej Polsce. W kolejnych odcinkach "Rolników" oglądamy m.in. postęp i mechanizację zarówno u Gienka i Andrzeja z Plutycz, jak i u Tomka z Pokaniewa. Różne oblicze rolnictwa zobaczymy w ich mocnych i słabych stronach.

Rolnicy Podlasie: Nowe odcinki. Gdzie oglądać w TV i internecie?

Na antenie Fokus TV emitowany jest obecnie 2 sezon popularnego serialu "Rolnicy Podlasie". Nowe odcinki pojawiają się od 20 kwietnia w każdą niedzielę. 7. odcinek wyemitowany zostanie na antenie Fokus TV 31 maja o godz. 20. Wcześniej obejrzymy powtórki kolejnych odcinków. Możemy je również oglądać w internecie na oficjalnej stronie stacji.

Gdzie oglądać wszystkie odcinki Rolników z Podlasia w internecie? Powtórki emitowane są we wtorki, zaraz po premierze w TV. Odcinek 7. będzie dostępny online 2 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE