Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz ma problemy! Rolnik z Podlasia w sądzie. Co się stało?

2021-02-11 7:30
Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz ma problemy! Rolnik z Podlasia w sądzie
Autor: Gienek i Andrzej - Facebook Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz ma problemy! Rolnik z Podlasia w sądzie

Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz w sądzie! Rolnik z Podlasia ma problemy i walczy o swoje w wymiarze sprawiedliwości. W środę, 10 lutego, stawił się na rozprawie w Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim. Dlaczego? Czy jest to związane z interwencją policji, a może z wizytami sanepidu, których Gienek i Andrzej doświadczali całkiem sporo w ostatnim czasie?

Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz w sądzie! Co się stało? [12.02.2021]

Gienek i Andrzej z Plutycz to bohaterowie popularnego serialu „Rolnicy Podlasie” bijącego rekordy oglądalności na antenie Fokus TV. Obecnie widzowie czekają na 3. sezon reality show, którego pierwszy odcinek wyemitowany zostanie w marcu 2021. Życie w Plutyczach toczy się jednak dalej. Nie brak w nim zarówno radości, jak i problemów – również tych, o których mogliśmy się dowiedzieć w dwóch poprzednich sezonach. Niestety, nieprzyjemności dotknęły także ulubieńców publiczności, Gienka i Andrzeja z Plutycz. Rolnicy z Podlasia doświadczyli na własnej skórze efektów donosów, wizyt policji czy sanepidu.

AKTUALIZACJA: Gienek i Andrzej mają problemy z prawem. Wiadomo, kto na nich donosi

- Moje problemy z policją trwają – mówił Andrzej w jednym z wywiadów. - W szczegóły nie chcę wchodzić, zresztą tata nie przekazał mi wszystkiego - chyba dla mojego świętego spokoju, bo za dużo nerwów mam z tego powodu.

Andrzej z Plutycz w sądzie. Proces za pobicie policjantów

Pierwsza rozprawa odbyła się 28 grudnia 2020 roku. Był na niej Gienek Onopiuk. Wzywano również jego córkę, jednak nie mogła przyjechać. Andrzej dostał zawiadomienie do stawienia się na rozprawie 10 lutego 2021 roku. Postępowanie dotyczyć ma rzekomego pobicia policjanta, a nawet policjantów.

- Wypowiadałem się już na ten temat i nie przyznaję się do tego zarzutu – mówił Andrzej w wywiadzie dla portalu bielsk.eu. - W życiu nikogo nie uderzyłem. Z kolei 12 lutego mam aż dwie sprawy jednego dnia! To już szaleństwo, ale nic na to nie poradzę - mam obowiązek, więc się stawię.

Na profiliu Gienka i Andrzeja w mediach społecznościowych pojawiła się informacja ze zdjęciem spod Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim. - Dzisiaj trudny dzień dla Andrzeja. Zmierzenie się ze sprawą w wymiarze sprawiedliwości. Trzymajcie kciuki – brzmi podpis pod fotkami. Pod postem pojawiła się masa pozytywnych komentarzy, w których fani rolników z Podlasia życzą powodzenia i dają słowne wsparcie Andrzejowi.

Jaki będzie finał rozprawy? Aby go poznać, musimy cierpliwie poczekać.

Andrzej z Plutycz zabrany przez policję. Co się stało? [12.01.2020]

„Rolnicy Podlasie” to popularny reality-show emitowany przez Fokus TV. Ukazuje życie rolników z podlaskich wsi, ich ciężką pracę oraz blaski i cienie życia poza miastem. Andrzej z Plutycz oraz jego ojciec, Gienek, to zdecydowanie najpopularniejsi bohaterowie serialu. Ten pierwszy niedawno wpadł popadł w konflikt z prawem, co wyraźnie zaniepokoiło fanów.

Rolnicy Podlasie: W Plutyczach wpadli na nietypowy pomysł. Co oni tam robią?!

Co się stało? Tego dokładnie nie wie nikt. Andrzej z Plutycz zabrany przez policję został po tym, jak mundurowi odwiedzili jego gospodarstwo i ponoć kazali coś podpisać, na co się nie zgodził. Tak przynajmniej wynika z relacji jego znajomego Bogdana, innego bohatera programu „Rolnicy Podlasie”.

W jednym z wywiadów dla Podlasie24 Andrzej z Plutycz skarżył się, że mieszkańcy okolic często donoszą na niego i jego ojca na policję, a wizyty mundurowych w ich gospodarstwie nie są niczym nowym.

- Ludzie myślą, że tu jest coś ukrywane, że ja obok mam jakiś pałac - mówił w wywiadzie rolnik spod Bielska Podlaskiego. - A takiego pałacu nigdy nie było i nie będzie. Tutaj nic nie jest ukrywane.
Rolnicy Podlasie. Zwiastun odc. 8

Rolnicy Podlasie. Dlaczego Andrzeja z Plutycz zabrała policja?

- (…) do Andrzeja przyjechali, no i, to Andrzej mówił, kazali coś tam podpisać, czyli wymusić podpis. A Andrzej, jak to Andrzej, powiedział, że nic nie będzie podpisywał i zabrał się i poszedł do domu. To go dopadli, przewrócili, skuli, i by zrobili napaść na policjanta. Zamknęli na 24 godziny – stwierdził Bogdan w rozmowie z portalem i.bialystok.pl.

Po wydarzeniach z Plutycz na grupach zrzeszających fanów programu „Rolnicy Podlasie” zawrzało od plotek. Jak podaje portal rolnikinfo.pl, do Andrzeja z Bielska Podlaskiego w tym tygodniu miała przyjechać policja, skuć go kajdankami i zabrać na komisariat, z którego wyszedł po 24 godzinach. Mundurowi prawdopodobnie odwiedzili również innych rolników z Plutycz, w tym Bogdana.

Co się stało i dlaczego Andrzeja z Plutycz zabrała policja? Na razie zarówno wieś, jak i realizatorzy programu „Rolnicy Podlasie” nie zdradzają żadnych szczegółów na ten temat.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl! Zobaczymy, co da się zrobić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE