Rodzice odbierają pierwsze „laptopy dla ucznia”. W środku czeka na nich niespodzianka od rządu

i

Autor: unsplash.com Rodzice odbierają pierwsze „laptopy dla ucznia”. W środku czeka na nich niespodzianka od rządu

Laptopy dla ucznia

Rodzice odbierają pierwsze „laptopy dla ucznia”. W środku czeka na nich niespodzianka od rządu

2023-09-25 13:57

Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024 wystartował rządowy program „Laptop dla Ucznia”. Pierwsi rodzice już odebrali laptopy od placówek szkolnych, ale po otwarciu pudełka są w szoku. W środku bowiem czekała na nich niespodzianka. Co przygotował rząd?

Laptop dla Ucznia 2023

Jak czytamy na rządowej stronie laptopdlaucznia.gov.pl program „Laptop dla ucznia” to wyłącznie rządowa inicjatywa. Ma ona na celu wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. W obecnym świecie nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie bez umiejętności:

  • czytania,
  • pisania,
  • dodawania,
  • odejmowania,
  • mnożenia,
  • dzielenia.

Właśnie te wszystkie kompetencje miał rozwijać rządowy program „Laptop dla ucznia”, a one są podstawą do odnalezienia się w świecie cyfrowym. Pierwsze laptopy zostały wydane rodzicom uczniów na początku września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024.

Pierwsze Laptopy dla Ucznia już u rodziców. W środku niespodzianka

To właśnie rodzice uczniów biorą odpowiedzialność za wydane laptopy dla uczniów. Wcześniej muszą podpisać stosowną umowę, z zastrzeżeniem, że nie sprzedadzą sprzętu. Pierwsze komputery zostały już wydane, ale jak czytamy na stronie fakt.pl na rodziców w środku paczek czeka spora niespodzianka od rządu.

Okazuje się bowiem, że na laptopach z programu „Laptop dla ucznia” pojawiły się naklejki z informacją: „Krajowy Plan Odbudowy. Współfinansowano przez Unię Europejską NextGenerationEU”. Wspominaliśmy już, że sam program jest pomysłem rządowym i finansowanym z publicznych pieniędzy, co potwierdza oficjalna strona internetowa tego projektu.

Mówimy zatem o poważnej manipulacji, bo pieniądze z KPO nadal są zablokowane przez Unię Europejską.

Naklejki na laptopach dla uczniów od rządu

O naklejkach na laptopach od rządu pisał portal gazeta.pl. Zostały one naklejone tylko dlatego, że rządzący po cichu liczą, iż w przyszłości wydatki na program zostaną zwrócone przez UE. Warunkiem tego jest wcześniejsze oznaczenie laptopów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE