Jaga rozbita w Częstochowie

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Raków - Jagiellonia. Białostoczanie rozbici w Częstochowie na koniec rundy jesiennej

2021-12-18 21:21

To było fatalne zakończenie piłkarskiego roku w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota. Jagiellonia Białystok przegrała z Rakowem Częstochowa aż 5:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie,

"Żółto-Czerwoni" przystąpili do meczu bez dwóch kluczowych piłkarzy: kapitana Tarasa Romańczuka oraz Tomasa Prikrila. Trener od pierwszych minut posłał do boju Pawła Olszewskiego i Miłosza Matysika.

W pierwszych minutach aktywniejsi byli piłkarze Rakowa. Jagiellonia rozpoczęła ataki po kwadransie gry, ale na drodze stawał golkiper gospodarzy.

W 52. minucie Jaga mogla otworzyć wynik meczu, ale Fedor Cernych spudłowała w znakomitej sytuacji. Kilkadziesiąt sekund później Raków objął prowadzenie, autorem trafienia był Fabio Sturgeon.

Jagiellonia ruszyła do odrabiana strat, ale to Raków zadał kolejny cios. W 64. minucie naszego bramkarza pokonał Andrzej Niewulis.

W 82.minucie Raków rozbija defensywę Jagi i na 3:0 strzela Mateusz Wdowiak

Dwie minuty później czwartego gola dołożył Ivi Lopez.

W 88. minucie było już 5:0, po strzale Zorana Arsenića.

Jagiellonia zanotowała siódmą porażkę w tym sezonie i po rundzie jesiennej zajmuje odległe 11 miejsce. Tracąc w 19. kolejkach aż 31 bramek.

TOP 5 GRY w 2022 [S.T.A.L.K.E.R. 2, Dying Light 2, God of War: Ragnarok] | ESKA XD - Blogier #38