Ktoś zniszczył domek leśnika. Jest wysoka nagroda za wskazanie sprawcy [ZDJĘCIA]

2020-12-18 8:17

Nadleśnictwo Szczerba w Puszczy Augustowskiej. Wandale (lub wandal, jeśli działał sam) zniszczyli domek leśnika, rozpylając pod dużym ciśnieniem farbę na elewacji i ogrodzeniu. To nie pierwszy raz, gdy w tym miejscu doszło do podobnej sytuacji. Wcześniej celem ataków padał m.in. należący do leśnika samochód. Sprawę zniszczeń bada już augustowska policja. Za wskazanie sprawcy przewidziano wysoką nagrodę.

Nieznani sprawcy zniszczyli dom leśnika, rozpryskując farbę na frontową elewację domu, dach, rynny, kostkę brukową, kamienne schody, bramę i płot. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Puszcza Augustowska. Ktoś zniszczył domek leśnika

- Wszystko wskazuje na to, że było to przemyślane działanie podjęte z premedytacją, ponieważ do tego celu musiał być użyty specjalistyczny sprzęt do rozpylania farby pod dużym ciśnieniem - tłumaczy dyrekcja RDLP w Białymstoku. - Farbę rozpryskano i poplamiono nią dom ustawiając urządzenie na drodze, czyli ok. 20 m od posesji strażnika leśnego. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Za informacje o sprawcach wandalizmu przewidziano wysoką nagrodę.

Niestety, nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, która dotyka tego strażnika leśnego w Nadleśnictwa Szczebra. W poprzednich latach dwukrotnie odkręcono mu koła w prywatnym samochodzie i dwukrotnie odkręcono wężyk od płynu hamulcowego. W jednym przypadku o mały włos nie doszło do tragedii.

Według informacji RDLP od czasu objęcia funkcji przez obecnego Komendanta Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwie Szczebra znacznie spadła ilość kradzieży drewna i drzewa, a wykrywalność tych przypadków jest na bardzo wysokim poziomie.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Czy rozpoznasz rasy psów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Co to za rasa?
Co to za rasa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE