Masowe szczepienia białostoczan. Powstaną trzy Punkty Szczepień Masowych w Białymstoku

2021-04-08 15:27
Punkty Szczepień Masowych w Białymstoku [ADRESY, ZAPISY]
Autor: UM Białystok Punkty Szczepień Masowych w Białymstoku [ADRESY, ZAPISY]

Miasto Białystok organizuje trzy Punkty Szczepień Masowych. Jest to odpowiedź na apel rządu związany ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski. Według zapewnień rządu tylko w kwietniu Polska ma otrzymać ok. 7 mln dawek, czyli więcej niż w całym pierwszym kwartale.

– Wszystko zależy jednak od tego, ile szczepionek będzie w rzeczywistości trafiało do tych punktów – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Jeśli będzie dużo osób chętnych, aby się zaszczepić i wystarczająca liczba szczepionek, będziemy starali się zwiększyć dzienną liczbę szczepień. Jesteśmy też przygotowani na to, aby otworzyć kolejne punkty jeśli będzie taka potrzeba.

Zobacz też: Szczepienia na COVID-19 w województwie podlaskim. Sprawdź, gdzie się zaszczepisz

Propozycja rządowa zakłada, że do 18 kwietnia ma trwać organizacja tych punktów i zapisy, a od 19 kwietnia zespoły rozpoczną szczepienia ludności.

Jak się zapisać na masowe szczepienia w Białymstoku? [REJESTRACJA, ZAPISY]

W białostockich Punktach Szczepień Masowych przygotowywane są różne możliwości rejestracji:

  • poprzez kontakt telefoniczny,
  • e-mail,
  • SMS
  • zapisy osobiste w punktach.

Kto będzie mógł się zapisać i w jaki sposób? Samorządy mają otrzymać szczegółowe wytyczne ministerstwa zdrowia na ten temat, wówczas białostoczanie zostaną poinformowani o możliwościach zapisów.  

Przygotowywane są także porozumienia o współpracy z podmiotami działalności leczniczej, które będą szczepić mieszkańców. Miasto odpowiada bowiem za wsparcie logistyczne i wyposażenie Punktów Szczepień Masowych, natomiast zakłady działalności leczniczej – za sprawy medyczne (zamawianie szczepionek, rozliczanie z NFZ, sprawozdawczość).

Białostoczanie zadowoleni z życia. Miasto na podium ogólnopolskiego rankingu

Masowe Punkty Szczepień w Białymstoku - lokalizacja, adresy

Białostockie Punkty Szczepień Masowych zostaną utworzone w 3 miejscach:

  • w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego 14,
  • w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A,
  • w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. M.C. Skłodowskiej 24 (budynek poradni, wejście od ul. Waszyngtona).

Szczepienia w tych trzech punktach będą wykonywane przez 24 zespoły szczepienne, przez 7 dni w tygodniu. Według wstępnych szacunków możliwe będzie szczepienie łącznie ponad 30 tys. osób tygodniowo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE