Maliszewska trzecia

Autor: Paweł Jakubowski

Natalia Maliszewska trzecia na 1000 metrów

2020-02-16 11:50

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w short trucku rozgrywanych w Holandii. To pierwszy sukces Białostoczanki na dystansie 1000 m.

Natalia Maliszewska dotychczas odnosiła sukcesy na dystansie 500 metrów. Jest m.in wicemistrzynią świata, ma też na koncie mistrzostwo Europy. Teraz dobija się do czołówki również na dystansie dwa razy dłuższym.

Po dobry występie w ćwierćfinale i półfinale zawodniczka Juvenii Białystok pojechała również bardzo dobrze w biegu finałowym, co dało jej brązowy medal. Złoto w Pucharze Świata zdobyła Koreanka Lee Yu-Bin, srebro trafiło do Chinki Zhang Chutong.

Natalia Maliszewska jest Ambasadorką Białostockiego Sportu. To wyróżnienie przyznane zawodnikom, którzy poprzez starty promują  Białystok w kraju i za granicą. Umowa z miastem została zawarta na rok. Natalia otrzymał 30 tys. zł.

- Zależy nam na wspieraniu najlepszych sportowców - podkreślił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. - Tytuł Ambasadora Białostockiego Spotu trafił również do siostry Natalii - Patrycji Maliszewskiej, oraz młociarza Wojciecha Nowickiego. To są zawodnicy, którzy odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych i tym samym promują markę Wschodzący Białystok - dodał.