Prezydent Białegostoku powołał pełnomocnika ds. równego traktowania

2020-07-31 12:45 EWW
Pełnomocnik ds. równego traktowania
Autor: fot. Adam Ludwiczak

Funkcję pełnomocnika ds. równego traktowania będzie pełniła Anna Maria Dobrowolska-Cylwik.

Anna Maria Dobrowolska-Cylwik jest związana z białostockim Magistratem, jest pracownikiem Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Do zadań pełnomocnika będzie należało m.in. rozwijanie świadomości mieszkańców dotyczącej równego traktowania, podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia równego traktowania, zachęcania mieszkańców do wspólnego udziału w przedsięwzięciach i uroczystościach społecznych, inicjowanie i opracowywanie strategii i programów służących poprawie warunków życia i integracji społecznej osób wykluczonych społecznie.

– Zapraszamy mieszkańców Białegostoku, którzy mogą potrzebować pomocy, do kontaktu. Mamy też nadzieję na dobrą współpracę z organizacjami i instytucjami działającymi w tym zakresie – powiedział odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim za sprawy społeczne zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Siedzibą pełnomocnika będzie Departament Spraw społecznych przy ul. gen. J. Bema 60/1. Można też kontaktować się telefonicznie 85 869 6573 lub za pomocą poczty elektronicznej: rownetraktowanie@um.bialystok.pl.