Takie obrazy maluje... raper. Poznajcie Praktisa [ZDJĘCIA]

2020-01-30 14:28

Czy osiedlowe graffiti może przerodzić się z czasem w sztukę malarską? Jeśli ktoś ma talent i zacięcie, to jak najbardziej. Nie brakuje ich Praktisowi - białostockiemu raperowi, który wybrał drogę artysty.

Praktis zaczynał od graffiti i rapu. Z czasem jego pasje przerodziły się w sztukę, która wciąż zyskuje na popularności i pozwala mu się utrzymać. Ze ścieżki muzycznej zboczył nieco na tę prowadzącą w kierunku malarstwa. I nie popełnił błędu.

"I to jest promocja Białegostoku! Ale woleli zapłacić 50 tys. Kruszwilowi" [WIDEO]

Kim jest Praktis?

Przemysław Sieńko – bo tak nazywa się białostocki artysta – dał się poznać lokalnej społeczności jako raper szczególnie zwiazany z osiedlem Nowe Miasto. W 2008 roku wydał swoje pierwsze demo, a w 2012 ukazał się jego kolejny, tym razem długogrający nielegal „Kilka Miejsc”. Album został dobrze przyjęty przez słuchaczy i zaprowadził Praktisa do podpisania kontraktu z wytwórnią Step Records.

Pod skrzydłami opolskiego labelu białostoczanin, wspólnie z Za Młodymi Na Śmierć, wydał album „Wiele dróg” (2013), a w roku 2014 swój pierwszy solowy „legalny” debiut pt. „Syzyf”. Potem wspólnie z Cirą zrealizował projekt Cira/Praktis – Złobro. W 2018 roku, nakładem Under The Top, ukazało się jego trzecie LP pt. „Niedisnej”. Fani mogli nabyć limitowanie wydanie tego albumu w formie książkowej (48 stron).

Praktis. Raper-artysta z Białegostoku i jego obrazy

Od kilku lat Praktis daje się poznać jako artysta-malarz. Oprócz graffiti, z którym związany jest od początku swoich działań, tworzy niesamowite obrazy. To głównie barwne portrety znanych osób, rodziny i znajomych, a także abstrakcyjne wizje, których odczytanie wymaga nie lada skupienia.

Podlasie zimą lepsze od ciepłej Afryki? Zimuje tu bocian. I ma się dobrze

Sieńko ma już za sobą pierwsze wystawy. Nie brakuje również osób chętnych, by kupić jego dzieła. Obecnie mieszka i tworzy w rodzinnym Białymstoku oraz w Warszawie.

Więcej obrazów Praktisa znajdziecie na stronie Praktis Gallery.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE