Dojlidy

Autor: Dojlidy Białystok

Powrót na zwycięską ścieżkę. Dwie wygrane SBR Dojlid Białystok w Superlidze

2022-11-21 16:48

To był udany weekend dla SBR Dojlid Białystok w Lotto Superlidze Tenisa Stołowego. Białostoczanie najpierw wygrali u siebie, a następnie odnieśli zwycięstwo na wyjeździe.

SBR Dojlidy Białystok najpierw pokonały 3:0 zespół AZS Balta Gdańsk dopisując sobie tym samym 3 punkty w tabeli.

W pojedynku otwarcia Sun Shiyu pokonał leworęcznego Szymonem Malickim 3:1 po niezwykle zaciętej walce. Najbardziej efektowny okazał się ostatni pojedynek wieczoru, w którym zmierzyli się Patryk Zatówka i Tomasz Tomaszuk. Kibice zobaczyli wiele widowiskowych wymian. Pojedynek nerwów w piątym secie zwyciężył Patryk Zatówka.

Na niedzielne spotkanie w Toruniu drużyna Dojlid pojechała w pełni gotowa i zmotywowana. W pojedynku otwarcia Tomek Lewandowski pokonał 3:2  Konrada Kulpę. Później przy stole zmierzyli się Sun Shiyu i Tomasz Kotowski. Nasz Chińczyk nie zagrał jednak najlepszego pojedynku i przegrał 1:3.

Następnie debiutujący w Lotto Superlidze 16-letni Japończyk Hayato Miki bez większych problemów rozprawił się z Patrykiem Zatówką nie oddając mu żadnego seta. Do remisu doprowadził Sun Shiyu, który pokonał 2:0 Konrada Kulpę. O wyniku spotkania przesądził debel, w którym Patryk Zatówka i Tomasz Lewandowski okazali się lepsi od duetu Kotowski/Hayato.

Dojlidy wygrały 3:2 i wrocily do Białegostoku w dobrych nastrojach.