Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Wystartował konkurs na dyrektora

2022-05-23 13:53
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Wystartował konkurs na dyrektora
Autor: Wikimedia commons Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Wystartował konkurs na dyrektora

Od poniedziałku kandydaci na stanowisko dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej mogą składać dokumenty - wynika z informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Chętni swoje oferty mogą składać do 27 czerwca.

Instytucja jest samodzielną placówką kulturalną od września 2016 roku, wcześniej, jako Białostockie Muzeum Wsi było oddziałem Muzeum Podlaskiego. Od początku działania Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej zarządza nią etnograf dr Artur Gaweł, wcześniej był kierownikiem Białostockiego Muzeum Wsi.

- W związku z tym, że z końcem sierpnia kończy się kontrakt z obecnym dyrektorem Podlaskiem Muzeum Kultury Ludowej, procedury wymagają tego, żeby ogłosić konkurs – powiedziała rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu podjął zarząd województwa podlaskiego.

Nabór ofert na stanowisko dyrektora ruszył w poniedziałek, zakończy się 27 czerwca - wynika z ogłoszenia konkursowego opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej podlaskiego urzędu marszałkowskiego. Dyrektor ma zostać wybrany na siedem lat.

Konkurs na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Te wymagania muszą spełnić kandydaci:

  • co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym,
  • wiedza na temat działalności statutowej muzeum,
  • znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania muzeów.

Kandydaci muszą przygotować też m.in. plan działalności obejmujący okres siedmiu lat, a także strategię pozyskiwania dodatkowych środków finansowych oraz plan promocyjny.

Dyrektora wyłoni komisja konkursowa. "Termin rozpatrzenia złożonych ofert kandydatów przewiduje się do dnia 31 sierpnia 2022 roku" - napisano w ogłoszeniu konkursowym.

Objęcie stanowiska nastąpi nie wcześniej niż 1 września - wynika z ogłoszenia.

PUTIN chce ZAATAKOWAĆ POLSKĘ! Reporter WOJENNY POTWIERDZA

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE