Podlaskie. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Lokalnie powieje nawet do 100 km/h

2022-01-13 14:38
Podlaskie. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Lokalnie powieje nawet do 100 km/h
Autor: pixabay.com Podlaskie. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Lokalnie powieje nawet do 100 km/h

Służby meteorologiczne wydały w czwartek ostrzeżenie dotyczące silnego wiatru w województwie podlaskim, lokalnie o prędkości dochodzącej nawet do 100 km/h, prognozowanego na piątek. Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są zwłaszcza w pierwszej połowie dnia.

Jak podało Biuro Prognoz IMGW w Białymstoku, po - poprzedzających odwilż - opadach marznących deszczu i mżawki, które w Podlaskiem miały miejsce w czwartek nad ranem i rano, w piątek od północy pojawi się nad regionem silny wiatr zachodni i północno-zachodni. Prognozowana średnia prędkość to 35-50 km/h, w porywach do 90 km/h a lokalnie nawet do 100 km/h.

Wydane ostrzeżenie dotyczy czasu od północy do godz. 18 w piątek, ale najsilniejszego wiatru należy spodziewać się w pierwszej połowie dnia. Możliwy jest też deszcz, przechodzący w deszcz ze śniegiem, temperatura maksymalna sięgnie 5-7 stopni Celsjusza.

W czwartek temperatura w regionie powinna wynieść 3-4 stopni Celsjusza, nadal spodziewane są opady deszczu i mżawki, ale już nie będą marznąć.

Według meteorologów, w najbliższych dniach w Podlaskiem spodziewana jest "huśtawka temperatur" w okolicach zera stopni Celsjusza, możliwe są też - czasowo silniejsze - porywy wiatru, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Afera z nawozami pod Wrześnią! Rolnicy czują się oszukani. "Zostaliśmy na lodzie"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE