Podlasie Szyje Charytatywnie

i

Autor: Podlasie Szyje Charytatywnie

Podlasie szyje charytatywnie. Dzielne krawcowe niosą pomoc szpitalom [ZDJĘCIA]

2020-03-23 14:50

Działają od ponad 2 lat. Do tej pory szyły maskotki dla szpitali. Teraz szyją im maseczki. Kilkadziesiąt kobiet z grupy Podlasie Szyje Charytatywnie postanowiło pomóc placówkom medycznym z naszego regionu. Pracują nie tylko w domach, lecz także jeżdżąc po województwie.

- Sytuacja w szpitalach nie pozwala nam na akcję z maskotkami, dlatego zaczynamy szyć maseczki dla dzieci i dorosłych. Chcemy pomóc szpitalom, które są w dramatycznej sytuacji - podkreślają panie zrzeszone w grupie Podlasie Szyje Charytatywnie.

Potrzebne materiały - tkaniny i gumku - panie kupiły za swoje prywatne. Potem szybko zaczęły produkcję. Koordynatorka akcji, Marta Zaremba, tłumaczy nam, że dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej hurtowni mają tkaniny w promocyjnej cenie.

Zobacz też: Jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

- Pierwsza partia maseczek, która już prawie powstała trafi na onkologie dziecięca - mówi Marta Zaremba.

Krawcowe szyją maseczki dla szpitali w całej Polsce. Akcję zorganizowała projektantka z Zabrzaml

Podlasie Szyje Charytatywnie

Kracwoce z grupy Podlasie Szyje Charytatywnie będą w miarę potrzeb dostarczać gotowe maseczki do:

  • szpitali,
  • hospicjów,
  • ratowników medycznych,
  • policjantów.

Trafią wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Zakupione tkaniny Podlasianki zdążyły już zużyć, ponieważ dla większego bezpieczeństwa maseczki wykonują z podwójnej bawełny. 

Grupa Podlasie Szyje Charytatywnie działa już od ponad 2 lat, jednak w obecnej sytuacji potrzebuje szczególnej pomocy. 17 marca, gdy ruszyła akcja, Marta Zaremba poinformowała, że tkaniny, którą kupiły krawcowe za prywatne pieniądze, nie wystarczy na dużo maseczek.

- Nie możemy od nikogo wymagać działania w pełni charytatywnego, a raczej powinniśmy się nawzajem wspierać - pisała w poście na oficjalnej stronie akcji. 

Dlatego wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć to, co robią panie z Podlasie Szyje Charytatywnie, mogą to zrobić, wchodząc pod adres https://zrzutka.pl/ej3wkd i przekazując dobrowolny datek na zakup tkanin.

Więcej informacji o przedsięwzięciu znajdziecie pod tym adresem: Podlasie szyje charytatywnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE