Pięć polskich miast w czołówce globalnej mapy korków. Tokio i Nowy Jork daleko w tyle!

i

Autor: unsplash.com Pięć polskich miast w czołówce globalnej mapy korków. Tokio i Nowy Jork daleko w tyle!

Pięć polskich miast w czołówce globalnej mapy korków. Tokio i Nowy Jork daleko w tyle!

2022-09-19 12:01

Ranking najbardziej zakorkowanych miast to zestawienie, w którym raczej nie powinno znaleźć się polskich miejscowości. Okazuje się jednak inaczej! Wiele dobrze znanych nam miejsc jednak się w nim znalazło. Co więcej, zostawiły one w tyle tak olbrzymie aglomeracje jak Londyn, Tokio czy Nowy Jork. O jakie miasta chodzi?

Ranking najbardziej ruchliwych dróg

Najnowszy ranking najbardziej ruchliwych dróg miejskich został przygotowany przez brytyjską firmę GoShorty zajmującą się krótkoterminowymi ubezpieczeniami pojazdów i kierowców, w oparciu o wskaźnik natężenia ruchu TomTom Congestion Index. Co ciekawe, badanie pokazało, że jeśli w 2020 r. obserwowany był znaczący spadek natężenia ruchu i czasu spędzonego przez posiadaczy samochodów w korkach z powodu pandemii, to w roku 2022 sytuacja wraca do „normalności”. I rosnące ceny paliw wcale nie przeszkadzają.

Pięć najbardziej zakorkowanych miast w Polsce

W związku z tym, że mamy tu do czynienia z ogólnoświatowym rankingiem można odnieść wrażenie, że trudno będzie tutaj w czołówce znaleźć polskie miasta. W końcu jest na ziemi tyle metropolii, w których ruch uliczny, z uwagi na liczbę samochodów, jest po prostu nieznośny. Takimi miejscowościami mogłyby być chociażby Londyn, Nowy Jork czy Tokio. Okazuje się jednak, że niektóre miasta w Polsce wyprzedziły te znane na całym świecie miejsca. O jakie miejsca chodzi? Znajdziesz je w galerii poniżej.

Najbardziej zakorkowane miasta świata

Polska nie zajęła w tym rankingu czołowych miejsc, bo mimo wszystko są jeszcze na świecie miasta, w których problemy z trudnościami na drogach są jeszcze większe. O jakie miejscowości chodzi? Najbardziej zakorkowane miasta to:

  1. Stambuł,
  2. Bogota,
  3. Mumbaj,
  4. Bukareszt,
  5. Bengaluru i New Delhi.

Dlaczego powstają korki na drogach?

Na całym świecie regularnie powstają nowe drogi, a mimo to ciągle są miejsca, gdzie nie możemy uniknąć korków. A w niektórych rejonach te zatory są coraz większe. Jaka jest tego przyczyna? Powody powstania korków na drogach:

  • szybko rosnąca liczba samochodów,
  • migracja ludności do miast,
  • na małą skalę stosowane inteligentne systemy sterowania ruchem.
Polacy w półfinale mistrzostw Europy - eskperci komentują

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: rp.pl