Duża WPADKA sanepidu! Polubił post o otwarciu restauracji Czarna Owca w Białymstoku

2021-02-05 8:46
Sanepid w Białymstoku polubił post o otwarciu restauracji
Autor: Czarna Owca - Facebook Sanepid w Białymstoku polubił post o otwarciu restauracji

Otwarcie restauracji. Sanepid polubił post o otwarciu restauracji Czarna Owca w Białymstoku, dając tzw. serduszko na Instagramie. - Może to radość, może subtelna zapowiedź kontroli? - zastanawiają się właściciele. WSSE odniosła się do sytuacji, wydając oświadczenie. Jak tłumaczy swoja rekację? Przeczytajcie o tym na naszej stronie!

Otwarcie restauracji Czarna Owca w Białymstoku. Sanepid lubi to

- Nawet sanepid cieszy się z otwarcia Czarnej Owcy - poinformowała białostocka restauracja za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Dostaliśmy zaskakujące serduszko na Instagramie!

ZOBACZ TEŻ: #OtwieraMY. Pub organizuje szkolenie BHP z picia alkoholu w teorii i praktyce

I faktycznie. Do posta dołączono zdjęcie przedstawiające wpis informujący o tym, że lokal przy Lipowej jest już otwarty. Wśród polubień widać wyraźnie użytkownika "sanepid_bialystok". I nie jest to żadne fejkowe konto. Czyżby pokryjomu szykowała się kontrola w Czarnej Owcy? A może pracownicy sanepidu po cichu popierają inicjatywę #OtwieraMY zapoczątkowaną przez przedsiębiorców, którzy licznie zaczynają otwierać lokale pomimo obostrzeń?

- Pracowników stacji epidemiologicznej zapraszamy na obiad szczególnie gorąco! - zachęca Czarna Owca na Facebooku. - Naprawdę. Od marca mają mocno pod górkę. A u nas każdy jest mile widziany.

Sanepid polubił post o otwarciu restauracji. "To pomyłka"

W rozmowie z Kurierem Porannym do tej nietypowej sytuacji odniosła się Ewa Jakubowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która polubiła post restauracji. Stwierdziła, że zaszła pomyłka:

#otwieraMY - branża fitness czeka na klientów

- To był błąd - tłumaczyła. - Nie powinniśmy byli tego robić. Kliknęliśmy serduszko przypadkowo. Nie popieramy otwierania restauracji wbrew zakazom.

Białostocki sanepid odniósł się do całej sytuacji pod postem zamieszczonym przez Czarną Owcę:

- W czasie epidemii Sars COV-2 staramy się trzymać rękę na pulsie. Jako inspekcja sanitarna czuwamy nad Państwa i klientów bezpieczeństwem. Wierzymy, że epidemia jak najszybciej się skończy i wszyscy wrócimy do codziennych obowiązków. Tymczasem działamy zgodnie z przepisami prawnymi wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Pozdrawiamy serdecznie!

OtwieraMY. Czarna Owca w Białymstoku otwarta dla klientów

Zgodnie z zapowiedzią restauracja Czarna Owca przy ul. Lipowej w Białymstoku otwarta jest dla klientów od czwartku, 4 lutego, od godz. 12. Decyzja o wznowieniu działalności stacjonarnej wywołana została względami finansowymi. Podobne działania podejmuje wiele przedsiębiorców w całej Polsce, których lockdown wywołany pandemią COVID-19 doprowadził do ostateczności. Nie chcą podzielić losu firm, które po marcu 2020 roku zbankrutowały. 

Sonda
Czy restauracje w Polsce powinny zostać otwarte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE