Oddaj krew i odbierz sadzonkę od leśników!

i

Autor: pixabay.com

Oddaj krew i odbierz sadzonkę od leśników!

2024-04-22 11:51

Już w najbliższy czwartek (25.04) rusza wspólna akcja Lasów Państwowych w Białymstoku i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Każdy, kto tego dnia odda krew lub jej składki otrzyma sadzonkę. Akcje odbędą się również Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży, Suwałkach.

Akcja ''Sadzonka za krew''

To już kolejna akcja RDLP w Białymstoku i RCKiK w Białymstoku, podczas której będzie można otrzymać darmową sadzonkę. W najbliższy czwartek wystarczy przyjść do RCKiK w Białymstoku i oddać krew lub jej składki. Każda osoba, która to zrobi otrzyma wyjątkowy prezent - symboliczną sadzonkę od leśników. Sadzonki, które trafią do krwiodawców, przygotowały nadleśnictwa w Bielsku Podlaskim, Czarnej Białostockiej, Hajnówce, Łomży i Suwałkach.

Gdzie odbędzie się akcja ''Sadzonka za krew''

Akcja odbędzie się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku (ul. M. Skłodowskiej - Curie 23) oraz oddziałach terenowych:

  • Bielsk Podlaski, ul. Kleszczelowska 1c
  • Hajnówka, ul. Doc. Adama Dowgirda 7
  • Łomża, Al. Piłsudskiego 11B
  • Suwałki, ul. Szpitalna 60

Kto może oddać krew?

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Ponadto nie mogą one aktualnie przyjmować żadnych leków. Warto również pamiętać, że stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.