W weekend ruszają plaża w Dojlidach i basen. Sprawdź, na jakich zasadach

2020-06-05 7:45

Wiemy, kiedy otworzą baseny w Białymstoku, jak będą czynne i jakie są nowe zasady ich funkcjonowania. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy Pływalnię Rodzinną przy ul. Stromej. Ruszy też sezon kąpielowy na Dojlidach. Oba obiekty mają funkcjonować w specjalnym reżimie sanitarnym.

Spis treści

  1. Kiedy otwarcie basenów?
  2. Kiedy otworzą plażę Dojlidy? [Data, zasady]
  3. Kiedy otworzą basen przy ul. Stromej? [Data, godziny, nowe zasady]
  4. Kiedy otworzą basen przy Włókienniczej?
Rolnicy Podlasie. Zwiastun odc. 8

Kiedy otwarcie basenów?

Według zaleceń rządu otwarcie basenów jest możliwe w sobotę, 6 czerwca. W Białymstoku nie wszystkie pływalnie zostaną otwarte. Niektóre obiekty muszą poczekać ze wznowieniem działalności.

Kiedy nastąpi otwarcie basenów i pływalni? Jak są czynne i jak funkcjonują baseny w nowym reżimie sanitarnym? 

Kiedy otworzą plażę Dojlidy? [Data, zasady]

Plaża miejska Dojlidy z kąpieliskiem jest gotowa do rozpoczęcia sezonu. Od 6 czerwca pojawi się tam miejsce strzeżone przez ratowników wodnych.

Nowe zasady przewidują dla plażowiczów zachowanie dystansu 2 metrów oraz unikanie zatłoczonych miejsc. Odradza się wchodzenie na teren ośrodka osobom z objawami chorobowymi. Zaleca się także zasłanianie ust i nosa (w razie potrzeby) oraz korzystanie z własnego sprzętu wypoczynkowego, pledów, leżaków itp.

Pływalnia miejska wraca! Od soboty zrelaksujemy się na basenie na NOWYCH zasadach

- Wstęp na teren ośrodka i wypożyczanie sprzętu pływającego będą kosztować tyle, co w poprzednich sezonach - informuje Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu. - Wodę w zalewie przebadał sanepid. Do jej jakości nie ma zastrzeżeń.

Kiedy otworzą basen przy ul. Stromej? [Data, godziny, nowe zasady]

Gotowa do przyjęcia amatorów pływania jest Pływalnia Rodzinna. Będzie czynna codziennie w godz. 6.00-22.00.

Dopuszczalny jednorazowy limit w obiekcie to 75 osób. Nowe zasady korzystania z basenu przy ul. Stromej przewidują zachowanie dystansu – również podczas pływania i korzystania z atrakcji. Do momentu wejścia do przebieralni trzeba będzie mieć zakryte usta i nos.

Miodobranie w Białymstoku. Kilkanaście kilogramów miodu z miejskiej pasieki [WIDEO]

Oprócz tego konieczna będzie dezynfekcja rąk. Przebieralnie (z boksami) i prysznice (niektóre z kotarami zapewniającymi intymność) będą koedukacyjne. Dopuszczalny limit na jednym torze to maksymalnie 4 osoby, natomiast w saunie suchej wyniesie on do 3 osób.

Kiedy otworzą basen przy Włókienniczej?

Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej jest przygotowywana do wznowienia działalności. Ruszy prawdopodobnie od 15 czerwca.

Kiedy natomiast będzie otwarta Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej? Jak informuje BOSiR, miasto nie planuje na razie jej otwarcia. 

- W letnich miesiącach frekwencja w tym obiekcie jest niewielka - tłumaczy Agnieszka Błachowska. - Jeśli będzie zapotrzebowanie, to oczywiście zostanie rozważone wcześniejsze niż od września tego roku uruchomienie Pływalni Kameralnej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE